Rozmowa z Prezesem Sławomirem Falińskim

Przed rozpoczęciem nowego sezonu mieliśmy przyjemność porozmawiać z prezesem Józefovii Sławomirem Falińskim, który podzielił się z nami swoimi oczekiwaniami i planami na nadchodzące wyzwania ligowe.

Jakie cele stawia sobie klub na nadchodzący sezon w kontekście pierwszego zespołu?

Oczywiście, głównym celem zarządu klubu i kadry szkoleniowej jest utrzymanie pierwszego zespołu na poziomie rozgrywkowym czwartej ligi. Uważam, że jest to realne zadanie, chociaż bardzo trudne. Wciąż nie wiemy, ile zespołów będzie spadało z poziomu trzeciej ligi. Chcemy również w sposób rozsądny i bardzo wyważony wprowadzać do szerokiej kadry jedynki kilku wychowanków naszej akademii z rocznika 2007.

Czy istnieją konkretne cele dotyczące rozwoju młodzieżowych drużyn w nadchodzącym sezonie? Czy widzicie rozwój młodych talentów jako kluczowy element sukcesu dla Józefovii?

Wychowywanie, szkolenie i rozwój dzieci i młodzieży w naszym klubie są głównymi celami, których realizację prowadzimy od lat poprzez staranny dobór wykwalifikowanej kadry szkoleniowej oraz zapewnienie odpowiedniej bazy treningowej. Nowymi pomysłami, które pozwolą nam osiągnąć większą skuteczność i jakość szkolenia, są wprowadzenie stałej opieki fizjoterapeuty, trenera do przygotowania motorycznego oraz trenera-koordynatora akademii. Słuszność i skuteczność naszych decyzji potwierdza fakt debiutów naszych wychowanków w pierwszej drużynie oraz zainteresowanie nimi czołowych klubów, takich jak Legia, Polonia czy inne. Jest to niewątpliwie już teraz sukces Jozefovii.

Jakie są wasze cele organizacyjne na nadchodzący sezon? Czy są konkretne obszary, na które chcecie się skoncentrować w zakresie zarządzania klubem?

Głównym celem organizacyjnym zarządu jest zapewnienie stabilności finansowej, co umożliwi nam realizację bieżących zadań oraz wdrożenie nowych pomysłów. Na terenie obiektów przy Dolnej 19 w tym roku będą realizowane nowe inwestycje w infrastrukturę i bazę treningową, co będzie miało wpływ na możliwości, komfort oraz jakość prowadzenia zajęć, treningów i meczów. Realizacja ta odbywa się dzięki zaangażowaniu Miasta Józefów i ICSiR Józefów, za co serdecznie dziękuję. Chciałbym również wyrazić wielki szacunek dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt Wielkiej Jozefovii. Dziękuję z całego serca.

Dziękuję za krótką rozmowę.

Również dziękuję i równocześnie chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich na nadchodzące mecze naszego zespołu w IV lidze, które odbędą się na obiekcie przy Dolnej 19. Pierwszy z nich, starcie z zespołem Sokoła Serock, odbędzie się w sobotę, 9 marca o godzinie 14:00. Następnie, tydzień później, 16 marca również o 14:00, zmierzymy się z Drogowcem Jedlińsk. Te mecze są niezwykle ważne dla naszej drużyny w kontekście utrzymania się w lidze, dlatego piłkarze pod wodzą trenera Damiana Politańskiego potrzebują wsparcia i dopingu naszych kibiców. Zapewniam Was, że emocje będą sięgać zenitu, a wasze wsparcie będzie dla naszej drużyny ogromną motywacją. Przyjdźcie licznie i wspólnie wspierajmy naszych zawodników w walce o bezcenne punkty - zarówno seniorów, jak i piłkarzy akademii. Do zobaczenia na stadionie!

MECENASOWIE SPORTU
SPONSOR GŁÓWNY AKADEMII MLKS JÓZEFOVIA