Radość wygrywania!

Środowe spotkanie derbowe zgromadziło na trybunach około 120 kibiców, którzy byli świadkami wygranej Józefovii 2:1. Dla gości do siatki trafili Łukasz Poszalski i Bartosz Jachowicz-Wróblewski, a kontaktowego gola dla Radości zdobył Konrad Kryśkiewicz. Józefovia zagra w III rundzie okręgowego Pucharu Polski.

Mecz rozpoczął rewelacyjnie dla józefowian. Już w 4. minucie Tobiasz Filochowski dograł z prawej strefy do Łukasza Poszalskiego, który wykorzystał niepewne wyjście golkipera i kapitan Józefovii głową skierował piłkę do siatki. W 7. minucie Józefovia wyszła na dwubramkowe prowadzenie! Dominik Dukalski wrzucił z lewej strony do Bartosza Jachowicza-Wróblewskiego, który z bliska umieścił futbolówkę w bramce. Następnie groźna akcja Marcina Makulca z lewej strony zakończona została niecelnym strzałem tuż przy słupku golkipera Radości. Chwilę później ogromnego zamieszania pod bramką Sędka nie wykorzystali „Parafialni” i szczęśliwie piłka wylądowała w rękawicach naszego bramkarza. Po ponad kwadransie gry z dystansu próbowali zaskoczyć rywali Mateusz Rowicki i Marcin Makulec, lecz oba uderzenia wybił stojący między słupkami PKS-u Rafał Chojnacki. W 25. minucie spotkania miejsce w polu karnym „Józy”zrobił sobie Andrzej Kociński. Kapitan z Radości, obrócił się z piłką i uderzył po ziemi, lecz obok bramki. W 34. minucie płaskie podanie z prawego skrzydła, strzałem bez przyjęcia zakończył Makulec, ale uderzył wprost w interweniującego bramkarza. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy zostało zdominowane przez gospodarzy. Jeden z zawodników z Wawra uderzył płasko z lewej części „szesnastki” pomiędzy nogami Sędka, ale Michał Orowiecki interwencją z linii uratował zespół. W 42. minucie aktywny Kociński strzelał zza pola karnego, ale piłka po kontakcie z naszym defensorem przeleciała ponad poprzeczką.

W przerwie meczu trener Józefovii wykorzytał limit zmian, wprowadzając na boisko siedmiu rezerwowych graczy. W 48. minucie Kamil Kucharski, który niedawno pojawił się na murawie, posłał mocny strzał, który obronił golkiper PKS-u. Po godzinie gry kolejny rezerwowy -Daniel Trzepałka popędził z piłką prawym skrzydłem, „urwał się” obrońcy, lecz na linii pola karnego został przez niego sfaulowany. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Kita, ale na jego nieszczęście uderzył ponad poprzeczką. W 66. minucie Kamil Kucharski uderzał z rzutu wolnego, a jego płaski, aczkolwiek groźny strzał obronił Chojancki. W 83. minucie spotkania Kita udanie przedryblował defensorów, stanął „oko w oko” z bramkarzem, ale uderzenie napastnika Józefovii ponad poprzeczką przeniósł golkiper z Radości. W 89. minucie PKS strzelił bramkę kontaktową. Silny strzał z lewej strony oddał Konrad Kryśkiewicz i Patryk Przybysz, który zastąpił Sędka, musiał wyciągać piłkę z siatki. Już w doliczonym czasie gry piłkarz PKS-u posłał długą piłkę w pole karne Józefovii. Do piłki wyskoczył Jachowicz-Wróblewski oraz Sebastian Jarosiewicz. Piłka opuściła boisko, ale nasz piłkarz został uderzony przez piłkarza z Radości. Kapitan Łukasz Poszalski od razu podbiegł i przerwócił „delikwenta”, a arbiter spotkania obu panów ukarał czerwonymi kartkami.

Następne spotkanie pucharowe odbędzie się 5 września. Wcześniej Józefovia zmierzy się w ligowym spotkaniu w Żyrardowie. Hitowy pojedynek lidera z wiceliderem odbędzie się w sobotę o 17:00.

PKS RADOŚĆ 1:2 (0:2) JÓZEFOVIA JÓZEFOVIA

BRAMKI: Poszalski 4', Jachowicz-Wróblewski 7' - Kryśkiewicz 89'

SKŁAD: Sędek (46' P. Przybysz) - Rogowski (46' Trzepałka), Poszalski (90' cz), Orowiecki, Filochowski - Makulec (46' Kucharski), Zęgota (46' Kopeć), A. Przybysz (46' Boniec), Rowicki (ż) (46' Czapkowski), Wróblewski - Dukalski​ (46' Kita)

* W 65. minucie spotkania Jakub Kita (Józefovia) nie wykorzystał rzutu karnego.