Pucharowe Derby Linii Otwockiej

W środę o 17:00 piłkarze Józefovii zmierzą się w II rundzie PP z PKS Radość. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ulicy Wielowiejskiej. Liczymy na wsparcie kibiców w derbowym spotkaniu!

• W XXI wieku oba zespoły mierzyły się 14 razy. PKS wygrał 5 razy, a Józefovia była górą w 6 spotkaniach. W 3 przypadkach derby kończyły się podziałem punktów.
  • Piłkarze z Radości w ostatnich 10 latach mierzyli się sześciokrotnie w Pucharze Polski z zespołami z powiatu otwockiego. PKS-iacy aż pięć razy trafiali na zespoły z Otwocka! Trzy razy wyeliminowali Vulcan Wólka Mlądzka i w dwóch przypadkach przeszli OKS II Otwock. Radość musiała uznać wyższość tylko Mazurowi II Karczew.
  • Ligowy debiut trenera Artura Lewandowskiego zakończył się podziałem punktów. W ostatni weekend PKS Radość zremisował 1:1 z… Vulcanem. W drużynie z Warszawy zagrało trzech nowych zawodników: Filip Musiał z Gromu Warszawa oraz Dominik Michałowski i Michał Borczyk z Wkry Pomiechówek.
  • W XXI wieku aż siedem pucharowych meczów „Józy” z warszawskimi zespołami kończyło się porażkami zespołu znad Świdra. W latach 2001-2012 Józefovia została wyeliminowana przez warszawian 6 razy! Dopiero w 2013 roku MLKS pokonał Polonię Warszawa i zespół oldbojów Legii. W kolejnych latach pokonaliśmy Victorię Zerzeń i Koronę Warszawa, lecz musieliśmy uznać wyższość UKS-u Bródno.
  • W trzech pierwszych meczach Józefovii cztery razy na listę strzelców wpisał się Dominik Dukalski. To m. in. dzięki jego formie zespół z Józefowa kolejny sezon z rzędu znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli na początku rozgrywek
  • Jeśli chcieć wskazać ostatnie zwycięstwo józefowian w Radości trzeba cofnąć się do pierwszej kolejki sezonu 2013/14. W wygranym 2:0 meczu w składzie wystąpił m. in.: Łukasz Poszalski, Robert Rokicki, Robert Warakomski, Maciej Napieraj, Kamil Kucharski, Bartosz Jachowicz-Wróblewski, a w bramce stał obecny trener „Józy” Damian Politański. W zespole z Radości wystąpił Mariusz Boniec i Dominik Dukalski.
  • Ostatnie spotkanie derbowe zakończyło się bezbramkowym remisem.

O tej samej porze w ramach pucharowych rozgrywek rezerwy podejmą na swoim stadionie SEMP Ursynów.

• W Pucharze Polski SEMP Ursynów tylko raz rywalizował z zespołem z powiatu otwockiego. W poprzednich rozgrywkach SEMP przegrał 4:5 z Mazurem II Karczew.
  • Piłkarze z Ursynowa po dwóch meczach Ligi okręgowej (SEMP czeka jeszcze spotkanie zaległe) ma zerowy dorobek punktowy. W ostatniej kolejce lepszy okazał się MKS II Piaseczno
  • Rezerwy zaczęły sezon od dwóch zwycięstw. Najpierw podopieczni Roberta Rokickiego wyeliminowali w Pucharze Polski Kamionek Warszawa (2:1), a następnie zdobyli trzy pkt w ligowym spotkaniu z Victorią Zerzeń (2:1).
  • W XXI wieku rezerwy tylko 2 razy przechodziły do III rundy PP (w sezonie 03/04 i 13/14). Trzymamy kciuki i wierzymy, że „Dwójka” w tej edycji rozgrywek sprawi niespodziankę w spotkaniu z SEMP-em.