Hit kolejki w Żyrardowie

W 4. kolejce Ligi okręgowej Józefovia rozegra hitowe spotkanie z AP Żyrardów. Kto będzie górą - lider czy wicelider tabeli? Początek sobotniego spotkania o 16:00 na stadionie w Żyrardowie.

• W poprzednim sezonie wiceliderem strzelców Ligi okręgowej został Łukasz Pakos. Wychowanek klubu z Żyrardowa zakończył rozgrywki z dorobkiem 20 bramek. W bieżących rozgrywkach Pakos trafił do bramki dwa razy. W poprzedniej kolejce w zremisowanym 2:2 meczu z Milanem Milanówek nie wpisał się jednak na listę strzelców.
  • Kamil Kucharski z Józefovii jest piłkarzem, który łączy oba zespoły. W rundzie jesiennej sezonu 15/16 „Kuchy” zagrał w dziesięciu spotkaniach czwartoligowej Żyrardowianki.

• Na zakończenie poprzedniego sezonu oba kluby były sąsiadami w tabeli Ligi okręgowej. Józefovia zajęła 4 pozycję, a AP Żyrardów 5 miejsce.
  • Józefovia w XXI wieku nie wygrała i co więcej, nie strzeliła jeszcze bramki w Żyrardowie. Drużyna znad Świdra przegrała dwa razy (0:3 i 0:1) i 1 raz zremisowała 0:0. Pora na przełamanie!

Ostatni pojedynek w polskiej stolicy lnu zakończył się wygraną APŻ 1:0 po bramce Marcina Naleja.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2012/13
Żyrardowianka Żyrardów 1-0 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 0-3 Żyrardowianka Żyrardów
Liga okręgowa, Sezon 2016/17
Józefovia Józefów 1-1 Żyrardowianka Żyrardów
Żyrardowianka Żyrardów 0-0 Józefovia Józefów
Liga okręgowa, Sezon 2017/18
Józefovia Józefów 4-3 AP Żyrardów
AP Żyrardów 1-0 Józefovia Józefów

W niedzielę 26 sierpnia o godzinie 16:00 rezerwy Józefovii zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu w Celestynowie.

• Po dekadzie funkcjonowania Celestynowsko-Kołbielskiego Klubu Spotowego „Sokół” doszło do rozłamu. Sokół Kołbiel będzie występował w B klasie, a w aklasowych rozgrywkach klub z Celestynowa będzie grał pod starą nazwą: CKS Celestynów. To nie jedyna istotna zmiana tego lata. Trenerem zespołu została Aneta Gójska. Ligowy debiut okazał się pechowy, bowiem CKS musiał uznać wyższość byłemu zespołowi Gójskiej – OKS-owi Otwock (4:1).
  • W minionym sezonie drużyna z Celestynowa straciła u siebie tylko 18 goli. Mniej bramek straciły na swoim terenie tylko PKS Radość (15) i lokalny rywal CKS-u – Bór Regut (17).

• Józefovia w poprzednich rozgrywkach strzeliła tylko 18 bramek na wyjazdach. Na obcych boiskach gorzej pod tym względe radzili sobie tylko piłkarze Victorii Zerzeń (14 goli).
  • Rezerwiści „Józy” w pierwszej kolejce wygrali 2:1 z Victorią Zerzeń. Było to pierwsze zwycięstwo od 4 sezonów z rzędu na inaugurację (wcześniej porażka i trzy remisy).

Ostatni pojedynek celestynowsko-józefowski zakończył się zwycięstwem gości z Józefowa. Wygraną 1:0 zapewnił gol Piotra Wadowskiego z rzutu karnego.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

B klasa, Sezon 2008/09
Józefovia II Józefów 0-1 Wrzos Celestynów
Wrzos Celestynów 1-3 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2009/10
Sokół Celestynów 5-0 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 2-4 Sokół Celestynów
A klasa, Sezon 2010/11
Sokół Celestynów 4-1 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 1-4 Sokół Celestynów
A klasa, Sezon 2011/12
Józefovia II Józefów 0-4 Sokół Celestynów