Zjednoczeni w pucharowym celu

W środę 6 września o 16:30 Józefovia II zmierzy się w kolejnej fazie Mazowieckiego Pucharu Polski (Warszawa) z Jednością Żabieniec. Stawką spotkania rozgrywanego w Józefowie jest awans do V rundy, w której zwycięzca meczu zmierzy się z wygranym z pary PRO Warszawa – GLKS Nadarzyn.

JÓZEFOVIA II (12. miejsce w A klasie – gr. Warszawa II)

• Józefovia II (rezerwy tylko z nazwy) aby znaleźć się w IV rundzie okręgowego Pucharu Polski pokonała kolejno 12:0 Walkę Kosów (A) i po karnych Advit Wiązowna (A, 1:1 w regulaminowym czasie gry).
  • Zespół znad Świdra ma szansę powtórzyć osiągnięcie ze zeszłej edycji warszawskiego Pucharu Polski, który był najlepszym w wykonaniu Józefovii II w XXI wieku. W minionych rozgrywkach „Dwójka” przeszła 3 rywali. W III rundzie pokonała 5:2 UWKS Legię Warszawa, w kolejnej fazie zwyciężyła z Mazurem II Karczew 3:0, a w V rundzie wygrała 2:1 z Legionovią II Legionowo. Rozpędzonych rezerwistów zatrzymała dopiero w 1/16 finału IV-ligowa Victoria Sulejówek, która zwyciężyła w Józefowie 5:1. Należy jednak zaznaczyć, że w zeszłym sezonie rezerwy przystąpiły do pucharowych wzmagań składem złożonym w całości z zawodników pierwszego zespołu.

JEDNOŚĆ ŻABIENIEC (2. miejsce w A klasie – gr. Warszawa III)

• Zespół z Żabieńca, który po raz pierwszy od sezonu 2013/14 przystąpił do pucharowych rozgrywek, miał zbliżoną drogę do IV rundy, co józefowska drużyna. Najpierw piłkarze trenera Michała Wielogórskiego wysoko pokonali b-klasową Spartę II Jazgarzew (9:0), a w kolejnej fazie po karnych uporali się z reprezentantem ligi okręgowej GKS Podolszyn (1:1, k. 4:1).
  • Jedność udanie rozpoczęła ligowy sezon, remisując 1:1 z Sarmatą Warszawa i wygrywając 5:1 z SRS Zamienie oraz 4:3 z rezerwami KS Raszyn. Żabieniecka drużyna po raz ostatni rozpoczęła kampanię bez porażki w 3 pierwszych kolejkach w 2017 roku (MKS II Piaseczno 3:3, Tur Jaktorów 4:0, Grom II Warszawa 10:1), a rozgrywki A klasy zakończyła na 5. pozycji.

MECENASOWIE SPORTU
SPONSOR GŁÓWNY AKADEMII MLKS JÓZEFOVIA