Zdeterminowani przed meczem z Traktorkami

Pierwszy zespół Józefovii w niedzielę o 11:00 zagra w Warszawie z rezerwami Ursusa. Po wakacyjnej przerwie do walki o ligowe punkty wracają rezerwy „Józy”. W sobotę piłkarzy trenera Rokickiego czeka wyjazd do Wilgi, gdzie o 15:00 zagrają ze Snajperem Sośninka.

W poprzednim sezonie Ursus II Warszawa zapewnił sobie awans zajmując 2 miejsce w tabeli A klasy. Tym samym zespół po 2 sezonach wrócił do ligi okręgowej. Przed rozpoczęciem trwających rozgrywek w drużynie rezerw Ursusa doszło do zmiany szkoleniowca. Huberta Korbuszewskiego zastąpił Piotr Cegiełka, który ma za sobą występy w Ursusie i Drukarzu Warszawa. W tym sezonie pod jego wodzą "Traktorki" przegrały w 1.kolejce z KS Teresin 0:1, ale już w następnej serii gier pokonały faworyzowany Grom Warszawa 3:1.

8 kwietnia 2017 roku Józefovia wygrała w Laskach 3:0 z Rysiem, przerywając serię pięciu meczów wyjazdowych bez wygranej. Jak się później okazało tym spotkaniem józefowianie rozpoczęli serię 8 spotkań na wyjeździe bez porażki, którą piłkarze Damiana Poltańskiego spróbują przedłużyć w Ursusie. Po dwóch pierwszych kolejkach Józefovia może pochwalić się kompletem punktów. Dzięki wygranej 6:1 z Naprzodem Stare Babice oraz 4:3 z AP Żyrardów „Józa” jest wiceliderem. W obu ligowych spotkaniach oraz w środę w Pucharze Polski (zwycięstwo z Koroną Warszawa 2:0) pełne 90 minut zagrał Mateusz Wojda, który jest prawdziwym talizmanem drużyny. Józefovia nie przegrała ostatnich 12 oficjalnych meczów w których wystąpił dziewiętnastoletni obrońca.

Wyjazd autokaru z piłkarzami i kibicami w niedzielę o godz. 8:50 z parkingu przy stadionie Józefovii (ul. Dolna 19). Serdecznie zapraszamy!

Snajper w inauguracyjnej kolejce A klasy rozbił 5:0 wracający do ligowej gry, po półtorarocznej przerwie, OKS Otwock. Jako, że w Sośnince nie ma stadionu, w tym sezonie Snajper swoje mecze będzie rozgrywał na stadionie w Wildze (oddalonym od Sośninki o 22 km). Minione rozgrywki klub zakończył na 9 miejscu.

Dla rezerw Józefovii pojedynek ze Snajperem będzie pierwszym ligowym spotkaniem w tym sezonie. Mecz pierwszej kolejki z Victorią Zerzeń został przełożony na 12 września. „Dwójka” rozegrała w zamian dwa spotkania w  Pucharze Polski. W I rundzie wygrała 2:1 z Orłem Parysów, ale już na następnym etapie musiała uznać wyższość Mazura II Karczew (0:3) i odpadła z rozgrywek.

W poprzednim sezonie Józefovia po bramkach Bartłomieja Bakuły, Michała Orowieckiego, Patryka Bieńkowskiego oraz dwóch trafieniach Macieja Cepiaka pokonała u siebie Snajper aż 5:0. Na stadionie w Sobolewie padł remis 1:1. Dla gospodarzy z Sośninki strzelił Patryk Kędzior, a wyrównał Łukasz Trzaskowski – ówczesny trener drugiego zespołu Józefovii.