Wyjazdowy piątek

W piątek o 18:30 w Piastowie podopieczni trenera Damiana Politańskiego zmierzą się z zespołem Piasta Piastów.

PIAST PIASTÓW (11. miejsce, 34 punkty)

• Piast w ostatnich 10 meczach zwyciężył tylko raz. Sześć razy przegrał i trzykrotnie remisował.
  • Piast, podobnie jak MKS II Piaseczno, w 2019 zdobył tylko 9 punktów. Mniej wiosną punktowali tylko gracze z Konstancina (3 punkt) i Osuchowa (1 punkt).
  • Zespół z Piastowa dobrze wspomina dwa ostatnie domowe spotkania z Józefovią. W obu meczach padł wynik 2:1 dla gospodarzy. Co ciekawe w obu przypadkach po pierwszej połowie prowadzili goście z Józefowa, lecz w drugiej połowie Piast odrabiał stratę z nawiązką.

JÓZEFOVIA (2. miejsce, 66. punktów)

• W rundzie wiosennej Józefovia zdobyła już 27 punktów, o jeden więcej od AP Żyrardowianki i o cztery więcej od Przyszłości Włochy.
  • Józefovia z bieżącym sezonie zachowała 10 czystych kont – najwięcej w lidze. W 9 meczach bronił Patryk Przybysz, w jednym Paweł Sędek, a w ostatnim spotkaniu Patryka Przybysza w drugiej połowie zmienił debiutujący w pierwszym zespole Piotr Szpak.
  • Trzej piłkarze „Józy” przekroczyli barierę 2000 minut rozegranych w lidze w tym sezonie. Bramkarz Patryk Przybysz grał 2327 minut, kapitan Robert Rokicki przebywał na boisku 2218 minut, a 18-letni Tobiasz Filochowski 2112 minut.
  • W poprzedniej rundzie drużyna znad Świdra pewnie wygrała na swoim terenie z Piastem. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego po dwóch trafieniach Ernesta Zęgoty oraz jednym Karola Kopcia i Tobiasza Filochowskiego cieszyli się ze zwycięstwa 4:1. Honorowe trafienie dla gości z Piastowa zdobył Igor Rudnik.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Piast Piastów 3-0 wo Józefovia Józefów (na boisku 2-1)

**na boisku odpowiednio: 13 i 2

Również w piątek o 18:30 rozpocznie się derbowe spotkanie pomiędzy PKS-em Radość a rezerwami Józefovii Józefów. Mecz odbędzie się na stadionie przy ulicy Wielowiejskiej w Radości

PKS RADOŚĆ (10. miejsce, 27. punktów)

• W meczach rozgrywanych przy ulicy Wielowiejskiej w Warszawie padło tylko 40 goli (bramki gospodarzy i gości). W tym sezonie mniej bramek zobaczyli tylko widzowie na obiekcie CKS Celestynów w Lasku – łącznie 39.
  • Na początku maja PKS Radość nawiązał współpracę z Janem Szczęsnym. Brat występującego w Juventusie Wojciecha będzie do końca sezonu prowadził treningi bramkarskie w grupach młodzieżowych i drużynie seniorów. Jan Szczęsny bronił dostępu do bramki Radości w latach 2011-2014.

JÓZEFOVIA II (8. miejsce, 29. punktów)

• Rezerwiści przystąpią do spotkania w Radości z chęcią przerwania serii 6 porażek z rzędu. Czy „Dwójka” przełamie się w meczu derbowym?
  • Dla obu drużyn wygrana w derbach będzie pocieszeniem po słabej rundzie jesiennej. Rezerwy Józefovii w 2019 roku zdobyły tylko 8 punktów, natomiast PKS Radość – 10. Wiosną gorzej punktowały tylko Victoria Zerzeń (7), OKS Otwock (6) i KS Puznówka (0).
  • W jesiennym spotkaniu józefowianie zdobyli trzy punkty. Zwycięstwo 3:1 zapewniły trafienia Macieja Napieraja, Jakuba Bielickiego oraz Piotra Wadowskiego. Autorem gola dla Radości był Antoni Orliński.