Ważne zwycięstwo w Piastowie

Józefovia wywiozła z Piastowa trzy punkty. Zwycięstwo z Piastem, zapewniły trafienia Mariusza Bońca, Michała Orowieckiego oraz Dominika Dukalskiego. Gola dla gospodarzy zdobył Adrian Adamczyk.

W 15. minucie z szybką akcją prawą stroną boiska ruszyli gospodarze. Pomocnik wszedł w pole karne i uderzył na bramkę, ale piłkę odbił Patryk Przybysz. Dobitkę Piasta na spółkę zatrzymali obrońcy wraz z bramkarzem Józefovii. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Krzysztof Banaszek oddał strzał sprzed „szesnastki”, ale futbolówka znalazła się w rękach bramkarza. Następnie Banaszek odegrał piłkę ustawionemu na szesnastym metrze Dominikowi Dukalskiemu. Po kopnięciu przez napastnika piłka odbiła się od gracza Piasta i trafiła w poprzeczkę. Kolejna okazja należała do gospodarzy. Bramkarz „Józy” miał przed sobą atakującego gracza z Piastowa, ale w ostatniej chwili wyręczył go Mikołaj Adamiak, który wślizgiem zablokował uderzenie rywala. W 21. minucie gry Mariusz Boniec otrzymał w polu karnym podanie do Dukalskiego, ale płaski strzał minął lewy słupek bramki. W 41. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Długie podanie na prawe skrzydło trafiło do pomocnika. Ten wygrał pojedynek z józefowskim obrońcą i będąc w okolicy linii końcowej wystawił futbolówkę Adrianowi Adamczykowi. Zawodnik otworzył wynik szczęśliwie trafiając od słupka.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy józefowianie doprowadzili do remisu. Zagranie Dukalskiego wykorzystał Mariusz Boniec, który z ostrego kąta uderzył obok golkipera wprost do siatki. Pięć minut później Józefovia objęła prowadzenie. Boniec dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a gola głową zdobył Michał Orowiecki. Później dwukrotnie pod bramką drużyny znad Świdra wywiązał się chaos, ale Piast nie zdołał strzelić bramki. Po drugim takim zamieszaniu "Józa" wyprowadziła kontratak. Marcin Makulec zagrał do Daniela Trzepałki, którego lekki strzał złapał piastowski bramkarz. W 79. minucie Maciej Żaczek wywalczył futbolówkę i leżąc podał na dobieg do Tobiasza Filochowskiego. Boczny defensor wyłożył piłkę Dominikowi Dukalskiemu, który nie zwykł marnować takich sytuacji. W 88. minucie rezerwowy Maciej Żaczek mógł podwyższyć przewagę, lecz strzał po długim rogu końcówkami palców wybronił bramkarz Piasta.

Za tydzień MLKS czeka ostatnie ligowe spotkanie przed własną publicznością z LKS Osuchów. Początek meczu o 11:00. Zapraszamy!

PIAST PIASTÓW 1:3 (1:0) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: Adamczyk 41' - Boniec 46', Orowiecki 51', Dukalski 79'

SKŁAD: P. Przybysz - Filochowski, Orowiecki, Adamiak, Trzepałka - Makulec (66' Żaczek), Rokicki, Boniec (70' Kopeć), Czapkowski, Banaszek (83' Zęgota) - Dukalski