Wichrowy ranek
Czy może być lepszy sposób na rozpoczęcie soboty? 28 sierpnia o 10:00 w meczu 3. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej Józefovia podejmie przed własną publicznością Wicher Kobyłka.
JÓZEFOVIA (5. miejsce, 4 punkty)
  • Józefovia nieźle rozpoczęła sezon. Na inaugurację wygrała 3:2 z Bugiem Wyszków, następnie bezbramkowo zremisowali z Legionovią II, a w środę triumfowała 7:0 w pucharowym starciu z Borem Regut. Piłkarze trenera Damiana Politańskiego są niepokonani od 9 spotkań, wliczając w to sparingi.
  • W Regucie trener Damian Politański wystawił między słupkami debiutanta – 17-letniego Kamila Popławskiego. Wcześniej młody wychowanek bronił dostępu do bramki w 5 spotkaniach rezerw. Popławski to 7. bramkarz, na którego postawił Politański podczas 5 lat w roli trenera I zespołu Józefovii.
  • Liga Okręgowa gr. Warszawa I, zyskała nowego sponsora tytularnego - firmę Football Masters. W związku z tym, kluby z tej Ligi otrzymają sprzęt w postaci piłek Alpha Pro Gold, którymi rozgrywane będą mecze piłkarskie. Józefowianie już grali tym modelem futbolówki w meczu w Raszynie. Nie okazały się one szczęśliwe – „Józa” przegrała 2:3. Pora to zmienić!
WICHER KOBYŁKA (11. miejsce, 1 punkt)
  • Wicher Kobyłka na „dzień dobry” przegrał 0:5 z KTS Weszło, by w kolejnym meczu zremisować 2:2 z PKS Radość. W tym tygodniu zawodnicy trenera Aleksandra Cieślaka rywalizowali z Futboliga.pl Zielonka III rundzie Pucharu Polski. Wicher rozgromił niezrzeszoną drużynę 10:1, a 4 trafienia zanotował Patryk Kędziora
  • Drużyna z Kobyłki w starciu z Józefovią postara się o przerwanie niekorzystnej serii. Wicher w każdym z ostatnich 11 ligowych meczów tracił co najmniej jednego gola.
  • Piłkarze z Kobyłki latem rozegrali 7 meczów kontrolnych. Na początku przegrało 2 sparingi z Ząbkovia (IV liga - 0:1, 0:3). W kolejnych meczach padły następujące rezultaty: 2:2 z Madziarem Nieporęt, 3:3 z Marymontem Warszawa, 3:1 z WKS Rząśnik, 4:1 z Talentem Warszawa i 6:0 z Gromem Warszawa.

• Ostatnie ligowe starcie pomiędzy Józefovią, a Wichrem Kobyłka miało miejsce w czerwcu 2011 roku. W finałowej kolejce „okręgówki” józefowianie ograli gości 4:1, odbierając im szanse na utrzymanie. Na listę strzelców wpisali się Adrian Hagno (jedyny piłkarz z obecnej kadry, który wystąpił w tym meczu), Kazimierz Grotte, Przemysław Krogulec i piłkarz przyjezdnych, który oszukał własnego bramkarza.
HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH
Liga okręgowa, Sezon 2010/11
Wicher Kobyłka 4-1 Józefovia Józefów (mecz w Józefowie)
Józefovia Józefów 4-1 Wicher Kobyłka
W niedzielę 29 sierpnia rezerwiści Józefovii udadzą w podróż do Ząbek. Ekipa dowodzona przez trenera Sławomira Więckusa zagra o swoje pierwsze ligowe punkty z rezerwami Ząbkovii. Start meczu 3. kolejki Amnis Energia A klasy o 12:00.
ZĄBKOVIA II ZĄBKI (10. miejsce, 3 punkty)
  • Rezerwy Ząbkovii rozpoczęły sezon od zwycięstwa 3:0 z Drukarzem II Warszawa. W kolejnych meczach piłkarze Adama Centkowskiego schodzili z boiska przegrani. Odpadli w II rundzie Pucharu Polski z Talentem Warszawa (2:3), a w 2. serii gier A Klasy ulegli 0:1 Olimpii Warszawa.
  • Drugi zespół Ząbkovii powrócił na piłkarską mapę Mazowsza po 5 i pół roku. Na początku 2016 roku podwarszawski klub przestał istnieć po tym jak upadłość ogłosił bank, w którym wszystkie środki finansowe trzymał główny sponsor klubu deweloper Dolcan. I zespół zajmował 6. miejsce na zapleczu Ekstraklasy, natomiast rezerwy przed startem rundy wiosennej zamykały tabelę IV ligi.
JÓZEFOVIA II (14. miejsce, 0 punktów)
  • Podopieczni trenera Sławomira Więckusa wciąż są bez wygranej w lidze (porażki 0:3 z Borem Regut i 2:3 z Wilgą II Garwolin), ale sprawili za to miłą niespodziankę w Pucharze Polski. Józefovia II w środę pokonała beniaminka Ligi Okręgowej KS Halinów 1:0.
  • Niedzielne stracie józefowskich i ząbkowskich rezerw będzie pierwszym w XXI wieku. W ostatnich dwóch dekadach z Ząbkovią II mierzył się za to pierwszy zespół Józefovii. Drużyna znad Świdra wygrała 6 razy, ówczesny Dolcan II Ząbki – 2 razy, a 2-krotnie mecze pomiędzy tymi zespołami kończyły się podziałem punktów.

DARCZYŃCA
PARTNER TECHNICZNY