Rezerwy kończą rundę zwycięstwem

Józefovia II zwyciężyła 3:1 w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej Expressdruk A Klasy z AP Brychczy Warszawa. Dwie bramki Fabiana Kota i jedno trafienie Jana Wojtasika pozwoliły odwrócić losy spotkania i sprawiły, że "Dwójka" przezimuje na 5. miejscu w lidze.

Zespołowi z Józefowa nie zaszkodziła nawet gra w dziesiątkę od 16. minuty, po tym jak Paweł Maziarz obejrzał czerwoną kartkę. Porzekadło "nieważne jak zaczynasz - ważne jak kończysz" doskonale oddało przebieg tego meczu. Mimo to, dziewięć minut później Wojciech Tarczyński miał okazję wyprowadzić zespół na prowadzenie z rzutu karnego, jednak nie zdołał pokonać bramkarza rywali. To jednak nie był koniec dramatycznych zwrotów akcji. W 30. minucie AP Brychczy Warszawa objął prowadzenie, korzystając z przewagi liczebnej na boisku. Sytuacja zaczęła się komplikować dla Józefovii, ale zespół dowodzony przez trenera Marcina Makulca nie dał za wygraną.

Niesamowita determinacja drużyny z Józefowa zaowocowała dwoma trafieniami Fabiana Kota z rzutów karnych, a w 80. minucie wynik podwyższył Jan Wojtasik. Drużyna rezerw udowodniła, że nawet w sytuacji utraty jednego zawodnika potrafią odwrócić losy spotkania i sięgnąć po zasłużone zwycięstwo!

JÓZEFOVIA II 3:1 (0:1) AP BRYCHCZY WARSZAWA

BRAMKI: Kot 65’, 74’, Wojtasik 81’ – Małkowski 34’

SKŁAD: Sitnik – Pałka (82’ Murawinski), Maziarz (cz 16’), Rokicki, Szymański (88’ Brzuzy), Wojtasik (82’ Witan) Gołembiewski (83’ Pawłowski), Tarczyński (86’ Nowicki), Górski (85’ Mincewicz), Chojecki, Kot (82’ Włodarczyk)

TRENER: Makulec