Pucharowa walka wciąż trwa

Już w środę 20 września Józefovia zmierzy się na własnym boisku z Przyszłością Włochy. Stawką meczu będzie awans do V rundy Warszawskiego Okręgowego Pucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 19:30.

Przyszłość Włochy występuje w tej samej lidze co józefowianie i aktualnie, z 8 punktami na koncie, zajmuje 10 pozycję w tabeli. Drużyna prowadzona przez trenera Sebastiana Kęskę podobnie jak Józefovia rozpoczęła przygodę w Pucharze Polski od II rundy. Przyszłość w pierwszym spotkaniu pokonała a-klasowy Świt Warszawa aż 8:3. W kolejnym etapie warszawski zespół trafił na drużynę Sokoła Serock i wyeliminował ją wygrywając 4:2. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Najder, który w tym sezonie zdobył 10 goli (połowę bramek uzbierał w obu spotkaniach pucharowych).

O jedno trafienie mniej w oficjalnych meczach bieżącego sezonu ma Marcin Makulec, który ligowym rywalom wpakował 5 goli, a w Pucharze Polski trafiał czterokrotnie. Józefovia w poprzedniej rundzie zdemolowała grającą na tym samym poziomie rozgrywkowym Błyskawicę Warszawa aż 10:1. Wcześniej MLKS wyeliminował inny warszawski zespół – Koronę Warszawa, wygrywając 2:0. Józefovia nie przegrała 11 oficjalnych spotkań z rzędu. Czy piłkarzom trenera Damiana Politańskego uda się przedłużyć dobrą passę? Przekonamy się w środę.

Rok temu ligowy mecz z Przyszłością na stadionie przy Dolnej zakończył się naszą porażką 0:1. Jedynego gola zdobył rezerwowy Damian Mrozik.

HISTORIA OFICJALNYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 LATACH

Liga okręgowa, Sezon 2016/17