Powtórka z zeszłego roku mile widziana

W sobotę 27 października MLKS Józefovia w ramach 13. kolejki Ligi okręgowej podejmie Piast Piastów. Początek o 12:00.

• Piast z dorobkiem 22 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli Ligi okręgowej. W ostatniej kolejce zespół z Piastowa wygrał 2:1 z Naprzodem Stare Babice.
  • Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Kwaśniewskiego straciła tylko 7 bramek w spotkaniach wyjazdowych – najmniej w lidze.
  • Piast Piastów oraz lider AP Żyrardów to jedyne zespoły, które w bieżących rozgrywkach Ligi okręgowej nie zaznały goryczy porażki na obcych stadionach.

• Józefovia mimo porażki 2:4 z MKS-em II Piaseczno w ostatniej kolejce wciąż zajmuje pozycję wicelidera. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego uzbierali jak dotąd 27 punktów.
  • 3 czerwca 2017 – wtedy po raz ostatni „Józa” straciła 4 gole w jednym spotkaniu, przegrywając 1:4 z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki.
  • Józefowianie zdobyli łącznie 9 goli bramek w przedziale czasowym 76’-90’+, co stanowi około 24% wszystkich goli zdobytych przez MLKS w tym sezonie.

• Józefovia po raz ostatni podejmowała Piasta na swoim obiekcie w 2017 roku w… ostatni weekend października. „Józa” po bramkach Dawida Trzaskowskiego, Krzysztofa Czapkowskiego oraz dublecie Marcina Makulca zwyciężyła 4:0.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Piast Piastów 3-0 wo Józefovia Józefów (na boisku 2-1)

Józefovia Józefów 3-0 Piast Piastów

Liga okręgowa, Sezon 2017/18

Józefovia Józefów 4:0 Piast Piastów

Piast Piastów 2:1 Józefovia Józefów

WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Józefowie: 2)

WYGRANE PIASTA: 2 (w Józefowie: 0)

REMISY: 0

BRAMKI JÓZEFOVII: 9 (w Józefowie: 7)*

BRAMKI PIASTA: 4 (w Józefowie: 0)*

* wynik z boiska (nie uwzględniano walkowera)

W sobotę rezerwy zmierzą się w Derbach Linii Otwockiej z PKS-em Radość. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o 14:00.

• PKS Radość w poprzednim meczu wygrał 4:3 z OKS-em Otwock, zdobywając pierwszy w tym sezonie komplet punktów na swoim boisku. Nasz derbowy rywal jest dziesiąty.
  • Pięć meczów „Parafialnych” w tegorocznych rozgrywkach zakończyło się podziałem punktów. Żaden inny aklasowy zespół nie remisował częściej.

• Józefovia II po 10 kolejkach zajmuje 9. pozycję w tabeli A klasy. Rezerwiści w niedzielę wygrali 2:0 z Wisłą Maciejowice.
  • W rundzie wiosennej sezonu 2010/11 Robert Rokicki był grającym trenerem PKS-u Radość. Szkoleniowiec józefowskich rezerw rozegrał w ówczesnych rozgrywkach 25 spotkań, w których zanotował 6 trafień, a 4 razy asystował. „PKS-iacy” zakończyli sezon na piątym miejscu. W następnym sezonie Robert Rokicki dołączył do Józefovii.

• W ostatni weekend października 2017 roku rezerwy „Józy” po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonały przy Dolnej 19 zespół ze stolicy 5:4. Bramki dla Józefovii II: Robert Warakomski, Szymon Łaba x2, Karol Kopeć i Kazimierz Sielski. Dla gości trafiali: Rafał Krzywicki, Sebastian Jarosiewicz, Andrzej Kociński x2.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

A klasa, Sezon 2009/10

Józefovia II Józefów 1-3 PKS Radość

PKS Radość 6-0 Józefovia II Józefów