Pokażcie wielką moc!

W Wielką Sobotę 20 kwietnia o 11:00 Józefovia podejmie ostatni w tabeli KS Konstancin. ​Serdecznie zapraszamy na Dolną 19!

JÓZEFOVIA (2. miejsce, 48 punktów)

• Ostatnia domowa porażka Józefovii z ekipą z powiatu piaseczyńskiego miała miejsce 5 kwietnia 2014 (0:1 ze Spartą Jazgarzew). W kolejnych meczach „Józa” zanotowała jeden remis (0:0 z Perłą Złotokłos i 2:2 ze Spartą II) oraz trzy zwycięstwa (4:1 z Lesznowolą, 3:1 z KS Konstancin i 3:1 z Laurą Chylice).
  • Świetnie na początku rundy wiosennej radzi sobie Dominik Dukalski. Snajper w pierwszych czterech meczach zdobył 5 goli! W całym sezonie „Dukal” ma w dorobku 16 trafień.
  • W Wielką Sobotę spotkają się dwa zespoły, które w aktualnym sezonie jeszcze nie zremisowały. Józefovia po raz ostatni podzieliła się punktami 28 kwietnia 2018 w wyjazdowym spotkaniu z… KS Konstancin (1:1).

KONSTANCIN (16. miejsce, 12 punktów)

• Utrzymanie w lidze dla ostatniego w tabeli KS Konstancin będzie bardzo ciężkim zadaniem. Aby zachować byt w „okręgówce” piłkarze z Konstancina muszą wziąć przykład z Naprzodu Stare Babice. W ubiegłym sezonie Naprzód po 20. kolejkach uzbierał 11 punktów, ale dzięki świetnej grze na finiszu rozgrywek, klub grający w Zielonkach-Parceli utrzymał się w lidze z 34 punktami na koncie.
  • KS Konstancin nie zremisował od 22 spotkań. Ostatni remis nasz najbliższy przeciwnik zanotował remis 30 maja 2018 z Przyszłością Włochy (1:1).
  • 64 – tyle bramek stracili zawodnicy z Konstancina w bieżącym sezonie, co jest najsłabszym wynikiem w lidze.

• W 6. kolejce Ligi okręgowej Józefovia rozgromiła na wyjeździe KS Konstancin 6:0. Dwie bramki dla józefowian zdobył Dominik Dukalski, a po jednym trafieniu dołożyli Łukasz Poszalski, Karol Kopeć, Mikołaj Adamiak oraz Krzysztof Banaszek.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2017/18

Józefovia Józefów 3-1 KS Konstancin

KS Konstancin 1-1 Józefovia Józefów

Liga okręgowa, Sezon 2018/19

KS Konstancin 0-6 Józefovia Józefów

WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Józefowie: 1)

WYGRANE KONSTANCINA: 0

REMISY: 1 (w Józefowie: 0)

BRAMKI JÓZEFOVII: 10 (w Józefowie: 3)

BRAMKI KONSTANCINA: 2 (w Józefowie: 1)

Również w sobotę swoje spotkanie zagrają rezerwiści. Prowadzona przez trenera Roberta Rokickiego "Dwójka" zmierzy się o 13:00 na wyjeździe z SRT Halinów.

SRT HALINÓW (3. miejsce, 32 punktów)

• SRT Halinów w tym sezonie 7 razy rywalizował z drużynami z powiatu otwockiego. Nasz najbliższy przeciwnik pokonał 2:1 rezerwy Józefovii, 4:0 z CKS-em Celestynów, 3:0 Vulcanem Wólka Mlądzka i 3:1 z OKS-em Otwock. Drużyna z Halinowa zremisowała 3:3 z Wisłą Dziecinów i 1:1 z Borem Regut. Jedynym zespołem z naszego regionu, który znalazł sposób na SRT to OKS. Piłkarze ze stolicy powiatu wygrali w Halinowie 3:1.
  • Halinowscy piłkarze wygrali wszystkie dotychczasowe mecze z rezerwami „Józy”. SRT Halinów wygrał trzy sparingi – zimą 2019 zwyciężyli 4:2, latem ubiegłego roku 2:0, a zimą 2015 roku pokonali „Dwójkę” aż 5:0. We wrześniowej SRT wygrał w Józefowie 2:1.

JÓZEFOVIA II (6. miejsce, 29 punktów)

• W sobotę Józefovia II świętowała wygraną 12:0 z KS Puznówka. A było co świętować, bowiem rezerwiści znad Świdra zanotowali swoje najwyższe ligowe zwycięstwo w XXI wieku.
  • W ostatniej kolejce cztery gole strzelił Maciej Cepiak. Po raz ostatni czterokrotnie na listę strzelców dla rezerw w jednym meczu zdobył Jakub Bielicki (9 czerwca 2013 w wygranym 7:4 meczu ze Snajperem Sośninka). Pomocnik nadal przywdziewa barwy Józefovii – w bieżącym sezonie Bielicki zdobył 3 bramki w 17 występach w A klasie.

• Jesienią SRT Halinów pokonał Józefovię II 2:1. Wynik bramką dla rezerw otworzył Maciej Napieraj. Rywale wywieźli trzy punkty z Józefowa dzięki trafieniom Adriana Banaszka i Tomasza Gomulskiego.