Podział punktów w Markach

W spotkaniu 12. kolejki IV ligi Marcovia oraz Józefovia podzieliły się punktami, kończąc mecz wynikiem 1:1. Pierwszy cios tuż po przerwie zadał Kacper Grabowicz z  Marcovii. Goście z Józefowa ustalili rezultat po trafieniu Tobiasza Filochowskiego, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Od pierwszego gwizdka kibice byli świadkami dynamicznego tempa gry i prób Józefovii do osiągnięcia przewagi. Już w 2. minucie Tobiasz Filochowski niecelnie uderzył z rzutu wolnego.

Piąta minuta przyniosła kolejną próbę gości. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego krótko rozegrali rzut wolny, a Filochowski oddał strzał z dystansu. Nieprzyjemną piłkę z trudem odbił bramkarz Marcovii.

W 6. minucie Józefovia kontynuowała swoje ataki. Przerzut Filochowskiego dotarł do Adriana Gapczyńskiego, a ten podał do Wojciecha Migasa. Pomocnik oddał strzał zza szesnastki, jednak piłka minęła bramkę strzeżoną przez Patryka Andrzejczaka.

Mimo dominacji przyjezdnych, Marcovia również starała się wykorzystać swoje szanse. W 8. minucie Filip Bućko z Marcovii strzelił z lewej strony pola karnego, ale futbolówka po jego strzale poleciała za wysoko.

Józefovia miała kilka różnych okazji w pierwszej połowie, po rzutach rożnych. Gospodarze prezentowali się jednak solidnie w defensywie, co sprawiło, że ich bramka była trudna do zdobycia. Filochowski próbował nawet uderzyć bezpośrednio z rzutu rożnego, ale Andrzejczak przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla Marcovii, która starała się wywrzeć presję na gospodarzach. W 47. minucie uderzenie Dominika Woronowicza zostało zablokowane przez obrońców Józefovii.

W 50. minucie józefowianie stracili piłkę na własnej połowie, co wykorzystał Kacper Grabowicz, uderzając piłkę od słupka do bramki. Miejscowi niespodziewanie objęli prowadzenie.

Jednak gracze „Józy” nie zamierzali się poddać, lecz dopiero w 83. minucie doprowadzili do wyrównania. Stało się to po faulu na Pietrusiewiczu w szesnastce. Do remisu doprowadził Tobiasz Filochowski, który pewnie wykonał rzut karny.

Zespół znad Świdra kontynuował nacisk na bramkę Marcovii. W 87. minucie Gapczyński mocno uderzył po podaniu głową od Miłosza Nowakowskiego, jednak jego strzał minął cel.

W doliczonym czasie gry Filochowski uruchomił podaniem Rafała Macioszka, który oddał strzał z ostrego kąta na bliższy słupek. Bramkarz Marcovii zdołał odbić piłkę. Ta interwencja sprawiła, że oba zespoły podzieliły się punktami.

Zespół z Józefowa przełamał serię czterech porażek. Teraz pora na przerwanie serii sześciu meczów bez wygranej. W sobotę 21 października Józefovia podejmie Ursus Warszawa. Początek o 14:00.

MARCOVIA 1:1 (0:0) JÓZEFOVIA

BRAMKI: Grabowicz 50' - Filochowski 83' (k)

SKŁAD: Baczewski - Blechman, Pietrusiewicz, Uthke-Nowak (ż), Gapczyński (ż) - Filochowski (ż), Jacquet (70' Nowakowski), M. Macioszek (77' Malinowski), R. Macioszek, Migas (70' Turowicz) - Ognicha (77' Kruszewski)

TRENER: Politański