Dramatyczny remis drużyn znad Świdra

Sobotnie A-klasowe spotkanie Józefovii II z KS Glinianka dostarczyło kibicom mnóstwo emocji, goli i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Starcie 9. kolejki pomiędzy nadświdrzańskimi ekipami zakończyło się remisem 3:3.

Mecz rozpoczął się od niespodzianki, gdy goście z Glinianki zaskoczyli gospodarzy po akcji byłych zawodników Józefovii - strzelcem pierwszego gola został Jakub Piotrzkowicz Jakub, zaś asystę zanotował Kazimierz Grotte. Gospodarze odpowiedzieli na stratę bramki tuż przed przerwą za sprawą Jana Wojtasika. W drugiej połowie na scenę wkroczył Mikołaj Adamiak, który ustalił wynik na 2:1. Niestety, kapitan nie miał szans długo cieszyć się z trafienia, gdyż niedługo potem musiał opuścić boisko z urazem. Kontuzję doznał w trakcie akcji bramkowej KS Glinianka, a strzelcem wyrównującego gola został Łukasz Dermont. Niespodziewane emocje dostarczył także doliczony czas gry. Sędzia przyznał dwa rzuty karne, jeden dla KS Glinianka, a drugi dla Józefovii. Pierwszy z nich został wykorzystany przez Damiana Bąka. Chwilę później, po drugiej stronie boiska, jedenastkę wywalczył grający trener józefowian Marcin Makulec. Rzut karny pewnie wykorzystał Wojciech Tarczyński, który ustalił rezultat spotkania

JÓZEFOVIA II 3:3 (1:1) KS GLINIANKA

BRAMKI: Wojtasik 45', Adamiak 74', Tarczyński 90' - Piotrzkowicz 42', Dermont 76', Bąk 90' (k)

SKŁAD: Sitnik - Nowowiejski (79’ Pałka), Adamiak (79’ Stalka), Brzuzy, Pawlak (55’ S. Pawłowski) - Tarczyński, Chojecki, Górski (85’ Makulec), Malinowski (70’ Witan), Gołembiewski (55’ Olpiński) - Wojtasik

TRENER: Makulec