Po pierwszy punkt... A najlepiej trzy!

W sobotę 4 września w ramach 4. kolejki Amnis Energia A Klasy Józefovia II podejmie Promnik Łaskarzew. Mocno ściskamy kciuki za pierwsze punkty józefowskich rezerwistów. Początek spotkania o 16:00.

JÓZEFOVIA II (14. miejsce, 0 punktów)

• Józefovia II zanotowała najgorszy start sezonu w XXI wieku. Przed 4. kolejką rezerwiści są wciąż bez punktów po porażkach z Borem Regut (0:3), Wilgą II Garwolin (2:3) i Ząbkovią II Ząbki (0:5).
  • Józefovia w trzech pierwszyh meczach ligowych straciła aż 11 goli (więcej tylko zamykający tabelę Drukarz II Warszawa – 15). Dla porównania zespół dowodzony przez trenera Sławomira Więckusa w 13 meczach rundy wiosennej poprzedniego sezonu stracił 18 goli.

PROMNIK ŁASKARZEW (3. miejsce, 7 punktów)

• Drużyna z Łaskarzewa obiecująco rozpoczęła nowy sezon A Klasy. Promnik do tej pory mierzył się z warszawskimi ekipami - zanotował remis 1:1 z AKS Zły, wygrał 5:3 z Drukarzem II i 1:0 z Olimpią.
  • Od bieżącego sezonu obowiązki trenera w Promniku przejął Rafał Głąbicki, który zastąpił na tym stanowisku Janusza Kowalskiego. Głąbicki w ostatnich latach był opiekunem Hutnika Huta Czechy, w którym występuje jego 74-letni ojciec Bogdan. Głąbicki senior reprezentował barwy Józefovii w latach siedemdziesiątych.

• Ostatni mecz pomiędzy Józefovią II a Promnikiem zakończył się wygraną tych pierwszych 4:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Dominik Krzywda, Jakub Kita, Michał Nowowiejski i zawodnik rywali (samobój). Jedyne trafienie dla drużyny z Łaskarzewa zanotował Albert Siembora.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2012/13
Józefovia II 4-1 Promnik Łaskarzew
Promnik Łaskarzew 0-0 Józefovia II
A klasa, Sezon 2013/14
Promnik Łaskarzew 3-3 Józefovia II
Józefovia II 3-2 Promnik Łaskarzew
A klasa, Sezon 2014/15
Promnik Łaskarzew 9-1 Józefovia II
Józefovia II 0-5 Promnik Łaskarzew
A klasa, Sezon 2019/20
Promnik Łaskarzew 3-0 wo Józefovia II (Józefovia nie dojechała na mecz)