Obóz Stręgielek 2021: dzień 7, 8, 9 - turnus II

Po niesprzyjającej pogodzie na początku obozu, wreszcie ustaliła się ciepła i słoneczna pogoda. Zgodnie z planem dziennie odbywają się dwie sesje treningowe. Zawodnikom (i zawodniczce Wiktorii!) o wiele przyjemniej trenuje się w takich warunkach, aniżeli ulewnym deszczu. Trenerzy poświęcają swoją uwagę także na przekazywanie wiedzy podczas zajęć teoretycznych.

Pogoda pozwala korzystać z atrakcji nad wodą. Oprócz tradycyjnej już odnowy biologicznej w jeziorze Stręgiel, józefowianie wybrali się na kajaki po malowniczej rzece Sapina oraz korzystali z rowerów wodnych. Zawodnicy wolny czas chętnie spędzają także na lądzie – wspólnie grając w piłkę, lub w planszówki!

Józefowianie udali się do położonego pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin Giżycka oddalonego o 20 kilometrów od Stręgielka. Tam nasze drużyny zwiedziły m.in. twierdzę Boyen - jedno z najlepiej zachowanych w Polsce XIX-wiecznych dzieł fortyfikacyjnych. Po fortecznych zaułkach oprowadzał przewodnik. Ponadto dzieci widziały inną z turystycznych atrakcji Giżycka - most obrotowy, stanowiący interesujący zabytek techniki, unikalny w skali Europy.

Obóz Sportowy "Stręgielek 2021" roczników2009-2012 współfinansowany w ramach Programu "Sportowe Wakacje z Funadcją LOTTO 2021" ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.