Obóz Stręgielek 2021: dzień 4, 5, 6 - turnus II

Pogoda momentami nie rozpieszcza, co nie przeszkadza jednak w integracji grup. Chłopcy grają w różne gry i wspólnie się bawią. W niedzielę rano Stręgielek przywitał się z obozowiczami obfitymi opadami deszczu. Pogoda pokrzyżowała wyjście do kościoła, więc zamiast tego była wspólna modlitwa. Pogoda nie rozpieszcza w związku z czym oblegana jest salka gimnastyczna, gdzie odbywają cię treningi. Zawodnicy pracują tam nad techniką, siłą i stabilizacją. Drużyna 2009 do treningu wykorzystywała piłki tenisowe, doskonaląc żonglerkę. Chłopcy przed obiadem obejrzeli film biograficzny o Cristiano Ronaldo. Józefowianie poznali sekrety sukcesu Portugalczyka i dla młodych talentów stał się inspiracją. Po południu ekipa 2009 trenowała już na boisku, z kolei piłkarze (i dzielna piłkarka Wiktoria!) urodzeni w 2010 i 2011 roku obiedzie odbyli trening techniczno-taktyczny. Wieczorem tradycyjnie był czas na zabawy w wodzie, grę w piłkę nożną oraz siatkową. Na koniec dnia chętni zdążyli jeszcze obejrzeć film na dużym ekranie "Naprzód". Niektórzy podobno się wzruszyli.

W poniedziałek od rana straszyło deszczem, lecz na szczęście po śniadaniu wyszło słońce. Dzień stał pod znakiem treningów, a także wyjazdowej atrakcji. Tego dnia grupa pojechała na zwiedzanie Wilczego Szańca w Gierłoży, najsłynniejszej z mazurskich kwater wojennych, która służyła Adolfowi Hitlerowi oraz najważniejszym głowom III Rzeszy. Po obiedzie drużyna 2009 kontynuowała analizę meczu z Varsovią. Tym trener Mateusz Szymański zwrócił uwagę na grę bez piłki zawodników w systemie gry 1-4-3-1, a wieczorem jego podopieczni zagrali grę wewnętrzną właśnie w tym ustawieniu.

Wtorek był dniem meczowym. Józefovia 2009 sobotnią porażkę z Varsovią powetowali sobie wygraną z Naki Olsztyn. Podobny bilans mają zawodnicy z rocznika 2012. Piłkarze trenera Patryka Majszczyka przegrali z Varsovią 2011 0:17, za to pokonali Naki 15:3. Piłkarze trenera Roberta Rokickiego również zmierzyli się z drużyną z Olsztyna. Gracze z Naki jednak pokonali józefowian 1:5. Jeszcze tego samego dnia chłopcy zmierzyli się z Varsovią w… koszykówkę. Lepiej rzucali nasi zawodnicy. Wieczorem zawodnicy zebrali się w salce, gdzie z zapartym tchem oglądali eliminacyjny mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Legią Warszawa a Dinamem Zagrzeb. Chłopcy mocno ściskali kciuki za Legionistów, ale pomimo takiego wsparcia warszawianie nie zdołali pokonać rywali.

Obóz Sportowy "Stręgielek 2021" roczników 2009-2012 współfinansowany w ramach Programu "Sportowe Wakacje z Funadcją LOTTO 2021" ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.