Józefovia rusza w pogoń

W sobotę, 30 września, józefowianie zmierzą się przed własną publicznością z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 12:00.

Grodziskie rezerwy po 8 kolejkach z 8 punktami zajmują 12 pozycję w tabeli. W ostatniej kolejce zawodnicy trenera Roberta Brudzińskiego sprawili małą niespodziankę i urwali punkty drużynie warszawskiego Gromu (1:1). W poprzednim sezonie gracze z Grodziska jesienią zagrali słabo i po 15 kolejkach zajmowali przedostatnie miejsce, ale w rundzie wiosennej zagrali o niebo lepiej. Dzięki świetnej postawie w drugiej części sezonu Pogoń II skończyła rozgrywki na bezpiecznym 10 miejscu.

Józefovia w poprzednim sezonie tylko z dwoma ekipami przegrała dwukrotnie. Jedną z nich jest LKS Chlebnia (z którą zmierzy się za tydzień) oraz Pogonią II (na wyjeździe 0:1, w domu 1:4). Józefovia bardzo dobrze weszła w tegoroczny sezon, ale w poprzedni weekend piłkarze znad Świdra zaliczyli wpadkę. W Zielonkach – Parceli gdzie swoje mecze rozgrywa KS Raszyn „Józa” przegrała 0:3 i tym samym spadła z pierwszego miejsca na rzecz SEMP-u Ursynów.

3 czerwca 2017 roku Józefovia przegrała u siebie z Grodziskiem 1:4. Dla gości strzelali: Sebastian Szewczyk, dwukrotnie Patryk Kowalczyk, a wynik podwyższył Tomasz Kołodziejski. Jedyną bramkę dla MLKS-u strzelił Marcin Makulec. Jest to ostatnia ligowa porażka Józefovii na własnym stadionie.

Następnie na plac gry wybiegną jedenastki Józefovii II oraz Amura Wilga. Początek spotkania 7 kolejki warszawskiej A-klasy o godzinie 14:00.

Nasz najbliższy rywal jest spadkowiczem z ligi okręgowej. W poprzednim sezonie wilżanie zajęli 13 miejsce i musieli pogodzić się ze spadkiem do A-klasy. W tym sezonie gracze z Wilgi mogą poszczycić się kompletem zwycięstw. W ostatniej kolejce Amur zdemolował u siebie Otwocki KS aż 7:1.

Józefovii II został przyznany walkower w meczu z Advitem Wiązowna (na boisku było 1:1). Dzięki dodatkowym punktom przed tą kolejką józefowianie zajmują 9 pozycję. Tym samym rezerwy zaliczają najlepszy start sezonu od pięciu lat.

Ostatnie spotkanie w Józefowie zakończyło się zwycięstwem gości. Dla Józefovii strzelali Robert Auguściński oraz Jakub Jokiel. Trzy bramki dla rywali zdobył Dawid Błaszkiewicz.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

A klasa, Sezon 2014/15

Józefovia II Józefów 3-5 Amur Wilga

Amur Wilga 3-2 Józefovia II Józefów (mecz w Józefowie)