Debiut 15-letniego Ignacego Ognichy

W sobotnim starciu w IV lidze lepsza okazała się Escola Varsovia, która pokonała józefowian 3:0. Wydarzeniem meczu był jednak debiut w barwach zespołu znad Świda 15-letniego obrońcy Ignacego Ognichy. Dla wychowanka Józefovii, który 23 czerwca skończy dopiero 16 lat, był to pierwszy oficjalny mecz w seniorskiej drużynie "Józy". Jak występ "Igiego" ocenił trener józefowian Damian Politański?

- Ignacy, mimo porażki odnotował naprawdę dobre 90 minut. W przepisy mówią, że w rozgrywkach seniorskich mogą brać udział zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Jednak "Igi" prezentował się na tyle solidnie podczas treningów, że postanowiłem dać mu szansę. Po przeprowadzonych badaniach u lekarza medycyny sportowej i oświadczeniu rodziców MZPN uprawnił go do gry. Ignacy zapisał się w historii naszego klubu!

Ignacy Ognicha jest wychowankiem Akademii Józefovii. W bieżącym sezonie wystąpił w 16 spotkaniach ligowych rocznika 2005 i 5 meczach drużyny 2003. Łącznie w rozgrywkach młodzieżowych zdobył 20 bramek.

DARCZYŃCA
PARTNER TECHNICZNY