Lider przerywa passę Józefovii

Józefovia przegrała po nudnym meczu na szczycie tabeli 2:0. Obie bramki dla gości zdobył Michał Gwiazda. Tym samym KS Raszyn przerywa serię 12 meczów domowych bez porażki drużyny z Józefowa.

W pierwszych sekundach zamieszanie w polu karnym zakończyło się faulem Makulca na bramkarzu z Raszyna. W siódmej minucie meczu wrzutka w pole karne trafiła pod nogi Michała Gwiazdy. Były gracz OKS-u Otwock strzałem obok Patryka Przybysza wyprowadził zespół gości na prowadzenie. W 24 minucie niezła próba z rzutu wolnego Kamila Kucharskiego nie zakończyła się golem. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy dobra okazja Dawida Trzaskowskiego zakończyła się lekkim strzałem, który złapał golkiper. Następnie znów z wolnego uderzał Kamil Kucharski, lecz piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki gości. W 60 minucie zespół Józefovii stracił piłkę przed polem karnym KS-u. Przytomne podanie trafiło do Gwiazdy, który pomimo asysty walczącego Mikołaja Adamiaka zdołał strzelić gola na 2:0. Kilka minut później rezerwowy Elias Shehadee przeprowadził efektowną szarżę, którą faulem przerwał obrońca z Raszyna. Arbiter podyktował rzut karny. Do futbolówki podszedł Kamil Kucharski, którego strzał wyczuł golkiper gości. Następnie zmniejszyć rozmiary porażki próbował jeszcze Trzepałka i Elias Shehadee, ale piłka w obu sytuacjach nie znalazła drogi do siatki. Na sam koniec bramkarz Józefovii złapał strzał zza pola karnego.

Hit kolejki zawiódł. KS Raszyn wypracował dwie dobre sytuacje, które wykorzystał. Józefowianie stwarzali zagrożenie pod bramką głownie stałymi fragmentami gry. Kolejny mecz MLKS rozegra w sobotę na wyjeździe. Rywalem rezerwy Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 0:2 (0:1) KS RASZYN

BRAMKI: Gwiazda 7', 60'

SKŁAD: P. Przybysz (46' Sędek) - Rogowski (73' Michoński), Poszalski, Adamiak, Ł. Trzaskowski - Makulec (46' Shehadee), Kopeć (46' A. Przybysz), Rokicki, Kucharski, Trzepałka (81' Napieraj), D. Trzaskowski (73' Bakuła)