Zróbmy to razem!

Józefovia w barażach o grę w V lidze zmierzy się z przedstawicielem siedleckiej ligi okręgowej - Orłem Unin. Start pierwszego meczu w środę w Józefowie o godzinie 18:00.
Pragniemy zachęcić józefowską społeczność kibiców do wspierania zespołu znad Świdra. Zróbmy to razem!

JÓZEFOVIA (3. miejsce w warszawskiej LO – gr. I, 62 punkty)

• Do 8 spotkań wydłużyła się seria józefowian meczów bez porażki. Zespół trenera Damiana Politańskiego bez problemów ograł Dąb Wieliszew (7:1), Madziar Nieporęt (4:0) i KS Wesoła (7:0), podzielił się punktami z OKS Otwock (1:1), a w następnych seriach gier wygrał z KS Halinów (2:1), Weszło (1:0), Radością (4:1) i Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki (11:1). Bilans w tym sezonie ligi okręgowej to 19 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek.
  • Efektowne ligowe zwycięstwo Józefovii 11:1 ze Świtem II jest najwyższym od maja 2008 i najwyższym wyjazdowym od września 2007. W obu wymienionych przypadkach Józefovia mierzyła się w A klasie z Junakiem Warszawa i w obu meczach padł wynik 11:0. Co ciekawe, najwyższą ligową porażkę (1:11) zespół znad Świdra zanotował w sezonie 2005/06 ligi okręgowej w wyjazdowym starciu z… rezerwami nowodworskiego Świtu. Zatem rachunki sprzed 17 lat zostały wyrównane!
  • Józefovia rzutem na taśmę wywalczyła miano najlepszego zespołu rundy jesiennej w lidze. Zespół trenera Politańskiego po przerwie zimowej zgromadził na swoim koncie 35 punktów, o 2 oczka więcej od OKS Otwock. Zespół z Józefowa może pochwalić się także następującymi osiągnięciami w rundzie rewanżowej: najwięcej strzelonych goli (53 bramki – wraz z KTS Weszło), komplet domowych zwycięstw (7 - jako jedyni w lidze) i najmniej straconych goli u siebie (5 bramek).

ORZEŁ UNIN (3. miejsce w siedleckiej LO, 63 punkty)

• Drużyna trenera Marcina Wrzoska po serii 4 meczów bez porażki w lidze (2:2 z Hutnikiem Huta Czechy, 1:0 z Feniksem Siennica, 3:0 z Watrą Mrozy i 5:0 ze Zrywem Sobolew) zanotowali drastyczny spadek formy. Orzeł przegrał wszystkie mecze w ostatnich 4 kolejkach osuwając się na 3. pozycję w tabeli (1:4 z Mazovią II Mińsk Mazowiecki, 2:3 z Jabłonianką Jabłonna Lacka, 0:4 z MKS Małkinią i 1:3 z Wektrą Zbuczyn). W tym sezonie siedleckiej „okręgówki” najbliższy rywal józefowian zanotował 20 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek.
  • Zespół spod Garwolina w ostatnich 4 latach 4-krotnie gościł w Józefowie i mierzył się w sparingach z drużyną dowodzoną przez trenera Politańskiego. Po raz ostatni obie ekipy rywalizowały ze sobą w trakcie przygotowań do rundy jesiennej i wiosennej bieżącego sezonu. Latem 2:0 zwyciężyli józefowianie (Trąbiński x2), a zimą mecz kontrolny zakończył się wynikiem 3:1 dla „Józy” (Filochowski, Trąbiński x2 - Osiak). W lipcu 2018 roku przegotowujący się do startu w czwartej lidze Orzeł zwyciężył 2:1 (Dukalski – testowany, Kowalski), z kolei zimą tego samego roku józefowianie zwyciężyli z gośćmi występującym w jeszcze w LO aż 4:0 (Kucharski x2, Makulec, Kowalski).
  • 17 – tylko tyle bramek w meczach wyjazdowych w bieżącym sezonie siedleckiej ligi okręgowej stracił Orzeł Unin. Mniej goli w delegacji tracił wyłącznie Fenix Siennica, który rozgrywki zakończył na 4. pozycji – 14 bramek.