Zmarł Kazimierz Charłampowicz

Z żalem informujemy, że 13 października w wieku 88 lat zmarł Kazimierz Charłampowicz – współzałożyciel, piłkarz, trener i działacz Józefovii, propagator sportu w Józefowie.

Był jednym z ojców Józefovii. Na początku 1951 roku Kazimierz Charłampowicz wraz z Witoldem i Zygmuntem Książkami założyli piłkarski klub pod nazwą LZS Rycice – z siedzibą w południowo-wschodniej dzisiejszego Józefowa. Rok później zgłosili zespół juniorski do rozgrywek Warszawskiego Okręgowego Związki Piłki Nożnej.

Reorganizacja sportu sprawiła jednak, że klub zniknął z piłkarskiej mapy Mazowsza już w 1954 roku. Dopiero cztery lata później, gdy z wojska wrócili członkowie dawnego klubu, wspólnymi siłami Kazimierza Charłampowicza oraz Władysława Wyleżyńskiego, Mieczysława Świecha i innych działaczy klub wznowił działalność pod nazwą Józefowianka.

W 1965 roku Charłampowicz został wybrany na stanowisko prezesa klubu z Józefowa. Sprawował te funkcję przez siedemnaście lat, aż do 1982 roku. W tym okresie bardzo dobre rezultaty osiągała grupa kolarska, która rozsławiła nasz klub na Mazowszu.

Dzięki staraniom Prezesa Charłampowicza, w 1967 roku Józefovia uzyskała tereny na boisko piłkarskie przy ul. Telimeny. Założyciel klubu brał czynny udział przy budowie boisk i pierwszego budynku klubowego.

Charłampowicz w późniejszych latach był ważnym doradcą i bliskim przyjacielem „Józy”. Jako współzałożyciel klubu, który przeżył z Józefovią trudne początki i niełatwe chwile w późniejszym okresie funkcjonowania klubu, z dumą i radością patrzył z trybun na sukcesy w ostatnich latach. Pewnie nie spodziewał się, jak rozwinie się jego „dzieło”…

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w czwartek 19 października 2023 o godz 11:00 w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie, po którym odbędzie się pogrzeb na miejscowym cmentarzu.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.