Zielone światło dla IV ligi! W sobotę z Victorią

Powracamy do rywalizacji na czwartoligowych boiskach. Przerwa w rozgrywkach trwała blisko pięć miesięcy, a w tym czasie drużyna trenera Damiana Politańskiego, w ramach przygotowań do rundy wiosennej, rozegrała 12 meczów sparingowych. Teraz czas na ligowe emocje! W sobotę 10 kwietnia o godzinie 12:00 Józefovia podejmie w meczu przyjaźni wicelidera rozgrywek – Victorię Sulejówek.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, sobotni mecz na Dolnej 19 odbędzie się bez udziału publiczności.

JÓZEFOVIA (11. miejsce, 14. punktów)

• Fanów optymizmem napawać mogą wyniki sparingów Józefovii. Zespół z Dolnej przegrał tylko 1 z 12 spotkań kontrolnych – 1:2 z Hutnikiem Warszawa (IV). W pozostałych meczach „Józa” pokonała 2:1 AKS Zły (A), 4:2 KS Warka (IV), 6:5 OKS Otwock (LO), 4:2 Mazura II Karczew (LO), 3:1 KS Wesoła (LO), 5:2 PKS Radość (A), 3:1 Grom Warszawa (LO) i 1:0 z Tygrysa Huta Mińska (IV) oraz zremisowała 1:1 z Laurą Chylice (LO), 4:4 z Hutnikiem Huta Czechy (IV) i 1:1 z Prochem Pionki (IV). Najlepszą formą strzelecką w trakcie przygotowań wykazał się Filip Prochowski, który 8 razy trafił do siatki rywali.
  • Kwiecień był ważnym miesiącem dla Józefovii. To właśnie w czwartym miesiącu w danym roku józefowianie rozgrywali bardzo ważne wiosenne spotkania, realizując zakładane cele. Pod wodzą trenera Damiana Politańskiego Józefovia nie przegrała 12 z 13 ligowych spotkań, wygrywając 8 razy i 4 razy remisując.
  • W rundzie jesiennej IV ligi w zespołach Józefovii i Victorii wystąpiło tylko po 23 zawodników - wraz z MKS Piaseczno najmniej w lidze. Na drugim biegunie są rezerwy Znicza Pruszków, które w IV lidze reprezentowało aż 38 zawodników.

VICTORIA SULEJÓWEK (2. miejsce, 44 punkty)

• Bijący się o awans zespół z Sulejówka w czasie przerwy zimowej rozegrał 9 meczów sparingowych z wymagającymi rywalami. Najbliższy rywal józefowian wygrał 3:2 z Mszczonowianką (IV) i 2:1 z Drukarzem Warszawa (IV), zremisował 1:1 z Ursusem (III), 2:2 z Escolą Varsovia (CLJ) i 2:2 z Hutnikiem Warszawa (IV), ale musiał uznać wyższość MKS Przasnysz - 1:3 (IV), Polonii Warszawa - 0:2 (III), Unii Skierniewice - 0:1 (III) i Wisły II Płock 1:3 (IV).
  • Victoria imponuje ofensywną postawą w wyjazdowych spotkaniach. Drużyna „Vikci” na obcych obiektach zdobyła 26 goli. Żaden z ligowych rywali nie strzelał więcej w delegacji.
  • Ernest Słupski i Bartłomiej Szulim w bieżącym sezonie trafiali po 15 razy do bramek ligowych rywali i obaj przewodzą w klasyfikacji strzelców. Bramkostrzelny duet odpowiadał za połowę goli zdobytych przez Victorię w rundzie jesiennej.

• Ostatnia rywalizacja zakończyła się wygraną Victorii 5:2. Komplet punktów dla drużyny z Sulejówka zapewniły dublety Ernesta Słupskiego, Bartłomieja Szulima i bramca Juliana Świątka. Dla „Józy” trafili Robert Rokicki i Mariusz Boniec.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2012/13

Victoria Sulejówek 3-1 Józefovia

Józefovia 2-2 Victoria Sulejówek

IV liga, Sezon 2013/14

Victoria Sulejówek 1-1 Józefovia

Józefovia 1-5 Victoria Sulejówek

IV liga, Sezon 2019/20

Józefovia 0-3 Victoria Sulejówek

IV liga, Sezon 2020/21

Victoria Sulejówek 5-2 Józefovia

------------------------------------------------