Zaskoczyć "Drogowców"

Uskrzydloną czterema wygranymi z rzędu Józefovię czeka wyjazdowa potyczka z wiceliderem Decathlon V Ligi. W sobotę 8 października o 15:30 józefowianie zmierzą się w Jedlińsku z miejscowym Drogowcem. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego zapowiadają, że w tej lidze mogą wygrać z każdym!

JÓZEFOVIA (7. miejsce, 12 punktów)

• Józefovia jako jedyny zespół w lidze sięgnął po komplet punktów w 4 ostatnich kolejkach. Zespół trenera Damiana Politańskiego zanotował wygrane 5:0 z Żyrardowianką Żyrardów, 4:1 z Jabłonianką Jabłonianka Lacka, 1:0 z Mazovią II Mińsk Mazowiecki i 5:2 z Energią Kozienice. W bieżącej kampanii józefowianie zwyciężyli 4 razy, a w 3 zaznali goryczy porażki.
  • Ubiegłotygodniowa wygrana w starciu z Energią była przełomowa. Po raz 1. w historii występów w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim zespół znad Świdra sięgnął po zwycięstwo w 4 kolejnym meczu.
  • Piłkarze z Józefowa udadzą się do Jedlińska z zamiarem przerwania niekorzystnej serii. Józefovia nie wygrała od 10 meczów rozgrywanych na terenie rywala z okręgu radomskiego. „Józa” nie zwyciężyła w Warce (1:2 – 2019), Pionkach (Proch 1:1 – 2019), Przysusze (Oskar 0:8 – 2014), Kozienicach (Energia 0:6 – 2014 i 0:2 – 2013), Szydłowcu (0:2 – 2014), Wierzbicy (Orzeł 0:2 – 2013), Grójcu (Mazowsze 1:1 – 2013), Białobrzegach (0:4 – 2013) oraz w Falęcicach (Promna 1:2 - 2022). Wcześniejsze wyjazdowe mecze z klubami z radomskiej delegatury w XXI wieku przyniosły Józefovii 3 wygrane – Polonią Iłża (5:0 – 2012), Mazowszem Grójec (4:2 – 2012) i Wulkanem Zakrzew (3:0 – 2012) oraz porażkę z Szydłowianką (0:1 - 2012).

DROGOWIEC JEDLIŃSK (2. miejsce, 19 punktów)

• Drogowiec to obok liderującego LKS Promna jedyny zespół w lidze, który nie przegrał żadnego meczu (6 zwycęstw i 1 remis). Ostatnie pięć spotkań zakończyło się następującymi rezultatami: 3:2 z Podlasiem Sokołów Podlaski, 1:0 z LKS Chlebnia, 2:2 z Promną, 6:0 z Żyrardowianką i aż 11:0 z Jabłonianką. W tym sezonie nikt spośród obu grup V ligi, jak również w VI lidze nie odniósł bardziej okazałego zwycięstwa od jedlińszczan.
  • Beniaminek z rakiem w herbie nie przegrał od 11 spotkań – 7 w aktualnych rozgrywkach V ligi i 4 w poprzednim sezonie ligi okręgowej. Ostatnim klubem, który znalazł sposób na Drogowca jest Powiślanka Lipsko (0:1).
  • 28 – tyle bramek w bieżącym sezonie V ligi zdobyli piłkarze z Jedlińska, wraz z LKS Chlebnia najwięcej w lidze. Najlepszymi strzelcami w ekipie znad Radomki są Bartłomiej Zenik (8 goli, 2. miejsce w klasyfikacji strzelców V ligi) oraz Patryk Szubiński (7 goli, 3. miejsce w ligowej klasyfikacji).

Relacja i wynik na żywo z meczu Drogowiec Jedlińsk - Józefovia na regiowyniki.pl

Rezerwiści sobotni wieczór spędzą w stolicy. Piłkarze trenera Marcina Makulca w sobotę 8 października o 20:00 zagrają na Marymonckiej 42. Rywalem „Dwójki” w 8. kolejce ExpressDruk Klasy A będzie beniaminek Marymont Warszawa.

KP MARYMONT WARSZAWA (12. miejsce, 6 punktów)

• Beniaminek A klasy, po wygranej 2:1 z Wisłą Maciejowice, zanotował niekorzystną serię 4 ligowych porażek z rzędu, tracąc łącznie 19 goli (1:3 z Orłem Parysów, 1:5 z EsKadrą Warszawa, 1:4 z Deltą Warszawa i 0:7 z Promnikiem Łaskarzew). Ligowy bilans Marymontu to 2 wygrane i 5 porażek.
  • Zespół ze stolicy nie zanotował remisu w roli gospodarza od 22 ligowych spotkań. Po raz ostatni warszawianie podzielili się punktami w B klasie z Interem Warszawa w listopadzie 2020 roku.

JÓZEFOVIA II (9. miejsce, 10 punktów)

• Pięć ostatnich meczów rezerw Józefovii zakończyło się następującymi wynikami: 2:0 z AKS Zły Warszawa, 1:3 z Mazurem II Karczew, 3:3 z Vulcanem Wólka Mlądzka, 7:3 z Wisłą Dziecinów i 3:4 z Advitem Wiązowna. Bilans drużyny trenera Marcina Makulca to 3 zwycięstwa, 1 remisy i 3 porażki.
  • Jedynym zawodnikiem, który rozegrał komplet minut w meczach ligowych „Dwójki” jest letni nabytek klubu znad Świdra Wojciech Tarczyński. 17-letni pomocnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w AS Pomorze i Lechii Gdańsk. Po przenosinach na ziemię mazowiecką był członkiem Znicza Pruszków, Ursusa Warszawa i Sarmaty Warszawa. Regularna gra w rezerwach zaowocowała i w ubiegłym tygodniu Tarczyński zadebiutował w pierwszym zespole Józefovii – w Pucharze Polski z Victorią Sulejówek (oficjalnie jako Józefovia II) oraz w V lidze z Energią Kozienice.

PARTNER TECHNICZNY