Z Ursynowem na... Nowym Mieście!

W niedzielę 7 października Józefovia zagra na wyjeździe z SEMP-em. Spotkanie odbędzie się na boisku przy Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Początek meczu o 13:30.

• Po 9 kolejkach zawodnicy ze stolicy zajmują 12. pozycję. W ostatnim meczu SEMP wygrał na wyjeździe z Naprzodem Stare Babice 3:1.
  • SEMP Ursynów, Pogoń II Grodzisk i KS Konstancin są jedynymi klubami, które nie wygrały jeszcze meczu w roli gospodarza.
  • Najlepszym strzelcem ursynowskiej ekipy jest Przemysław Piekarz. Zawodnik rywala zdobył dotychczas 6 bramek.

• Józefovia, z dorobkiem 21 punktów, zajmuje pozycję wicelidera. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego w ostatni weekend wygrali 2:1 z Przyszłością Włochy. W środę MLKS mierzył się w PP z Błonianką. Goście z Błonia wygrali jednak 2:0.
  • „Józa” może poszczycić się najlepszą defensywą ligi. Zespół znad Świdra stracił w bieżącym sezonie tylko 11 goli (w tym 4 bramki na wyjazdach).
  • Pierwsze piłkarskie kroki w SEMP-ie stawiał Robert Rokicki. Co ciekawe pomocnik zdobył już dwie bramki przeciwko pierwszemu klubowi w barwach Józefovii. W meczu domowym sezonu 2016/17 w doliczonym czasie gry zdobył bramkę na wagę zwycięstwa 1:0. W poprzednim sezonie „Roki” trafił na 3:2 w wygranym ostatecznie 4:2 spotkaniu z SEMP-em przy Dolnej 19.

• W ostatnim meczu pomiędzy tymi zespołami lepsi okazali się nasi przeciwnicy. Ursynowianie po golach Pawła Rybaka i Roberta Dębskiego wygrali 2:0.

BRAMKI SEMP-a: 5 (w Warszawie: 3)

Rezerwy Józefovia natomiast zagrają z Rozwojem Warszawa. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o 19:30 na stadionie przy Obrońców Tobruku 11.

• Po remisie 1:1 w ostatniej kolejce w Otwocku z OKS-em Rozwój zajmuje 2. miejsce w tabeli.
  • 9 – tyle bramek w spotkaniach ligowych stracił Rozwój, co jest drugim najlepszym wynikiem w A klasie – gr. Warszawa II. Mniej goli stracił tylko Vulcan Wólka Mlądzka – 8.
  • Rozwój nie mierzył się jeszcze z Józefovią II w oficjalnym meczu, natomiast oba zespoły zagrały ze sobą dwa sparingi w 2017 roku. Oba wygrał Rozwój, odpowiednio 3:2 i 3:1.

• Rezerwy aktualnie zajmują 9. miejsce w tabeli A klasy. W poprzedniej kolejce „Dwójka” doznała przykrej porażki z Borem Regut 3:7.
  • Ostatni raz Józefovia II straciła 7 goli w jednym meczu 5 listopada 2016. Katem „Józy” okazała się Wisła Maciejowice, która wygrała 7:0.
  • Najwięcej, 576 minut w barwach drugiego zespołu Józefovii na aklasowych boiskach spędził Patryk Pietrzak. Nie wiele mniej minut uzbierali bracia Lamparscy. Dawid grał łącznie 556, a Jakub 534 minut. A trójka wymienionych piłkarzy nie skończyła jeszcze 18 lat!