Wyjazdowy weekend Józefovii

W 25 kolejce klasy okręgowej Józefovia zmierzy się na wyjeździe z KS Teresin. Spotkanie z sąsiadem w tabeli odbędzie się w sobotę, 20 maja o 17:30.

KS Teresin aktualnie z 40 punktami na koncie zajmuje 6 miejsce, a siódma Józefovia traci do rywala 5 oczek. W tym roku kalendarzowym gospodarze zdobyli jednak 14 punktów, czyli jeden mniej od zespołu z Józefowa. KS ostatnio na swoim stadionie wypada bardzo dobrze, o czym świadczą wygrane 1:0 z Promykiem Nowa Sucha, 3:0 z SEMP-em Ursynów i Naprzodem Brwinów i 2:0 z FC Lesznowola. Jednak w poprzednim tygodniu zawodnicy z Teresina przegrali w Grodzisku Mazowieckim 0:3 z tamtejszymi rezerwami Pogoni.

Józefowianie kontynuują serię 7 meczów bez porażki (4 zwycięstwa i 3 remisy). MLKS w tych spotkaniach piłkarze trenera Damian Politańskiego zdobyli 16 goli tracąc tylko jednego. Najwięcej bramek w tym okresie strzelił Marcin Makulec – 4 oraz Łukasz Poszalski – 3. To jest trzeci pod rząd wyjazdowy mecz naszych piłkarzy. W 2017 roku Józefovia poza domem przegrała tylko raz, dwa razy remisowała i dwa razy piłkarze schodzili z boiska zwycięsko.

W poprzedniej rundzie KS Teresin zainkasował w Józefowie 3 punkty. Wygraną 3:1 dla gości przypieczętował zdobywca dwóch goli Mateusz Figat oraz Grzegorz Węsek. Jedyną bramkę dla Józefovii strzelił Robert Warakomski.

HISTORIA SPOTKAŃ LIGOWYCH W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Józefovia Józefów 1-3 KS Teresin

Następnego dnia o 16:00 rezerwy Józefovii zagrają w Sobieniach z KS-em

Rywal z 7 punktami na koncie zajmuje 12 pozycję w tabeli. W rundzie wiosennej piłkarzom z Sobień nie idzie dobrze, bowiem nie wygrali ani jednego spotkania. Wiosną zdobyli tylko 3 punkty za walkower z Wilgą II Garwolin. W ostatniej kolejce KS Sobienie Jeziory przegrały 2:3 ze Snajperem Sośninka. Beniaminek jednak w tym sezonie ma zapewnione utrzymanie. Dzięki wycofaniu się rezerw Wilgi i drugiej drużyny Vulcanu Wólka Mlądzka nikt nie spadnie do B-klasy.

Po udanym początku rundy niestety rezerwy Jóżefovii zaliczyły trzy porażki. W ostatniej kolejce piłkarze trenera Łukasza Trzaskowskiego przegrali 1:3 z Borem Regut, a wcześniej nie dali rady Advitowi Wiązowna (0:1) oraz Nadstalowi (1:3). Pomimo ostatnich porażek rezerwy mogą pochwalić się drugą najlepszą defensywą w lidze na wiosnę. W 2017 straciły 8 goli (mniej stracił tylko Mazur II Karczew - 7).

W poprzednim roku Józefovia pokonała u siebie najbliższego rywala 4:0. Dla „Dwójki” strzelali Maciej Napieraj, Piotr Wadowski, Norbert Smoliński oraz Piotr Biela.

HISTORIA SPOTKAŃ LIGOWYCH W OSTATNICH 10 SEZONACH

A klasa, Sezon 2016/17