WLO: Remis na inaugurację

W pierwszej kolejce ligi oldbojów zawodnicy znad Świdra podejmowali Wilgę Garwolin. Początek meczu to wzajemne "badanie się" obu drużyn, a w dalszej części gry zarysowała się lekka przewaga gości. Pierwszą bramkę zdobyli jednak gracze z Józefowa po znakomitej asyście wyróżniającego się zawodnika gospodarzy, Rafała Zalewskiego, i równie dobrym wykończeniu Daniela Pijanowskiego. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż kilka minut później, po rzucie wolnym, gracze Wilgi wyrównali zdobywając gola głową.

Druga połowa rozpoczęła się jak w thrillerach Hitchcocka - w 3. minucie drugiej odsłony kontrowersyjną czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gospodarzy. Pomimo gry w przewadze goście nie stwarzali sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji, a w jednej z nielicznych, znakomitą interwencją popisał się Marcin Rżewski (który z pozycji obrońcy po czerwonej kartce "wylądował" na bramce). Gospodarze groźnie kontratakowali i mieli 100% sytuację po wyśmienitym podaniu Pijanowskiego, którego niestety kolega nie zamienił na bramkę. W końcówce spotkania miała miejsce kolejna bardzo kontrowersyjna sytuacja, w której arbiter główny pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę za teoretyczne opóźnianie gry naszemu obrońcy podczas wrzutu z autu. Sędzia, który często prowadzi spotkania graczy z Józefowa i zbiera zazwyczaj bardzo dobre opinie, nie był w formie tego dnia...

Po heroicznej walce, za którą należą się słowa uznania, gracze Józefowa, kończąc mecz w 9, utrzymali remis do końca spotkania i wywalczyli cenny punkt na inaugurację rozgrywek. Warto dodać, iż gracze gospodarzy wystąpili bez kilku podstawowych zawodników, tym bardziej należą się brawa.

JÓZEFOVIA 1:1 WILGA GARWOLIN

BRAMKA: Pijanowski