Wielkanocna kolejka

Już w piątek o godzinie 18:00 na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią nasi piłkarze zagrają kolejny ligowy mecz. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna rezerw Ursusa Warszawa, która zajmuje siódme miejsce w tabeli Ligi Okręgowej.

Zespół z Warszawy w poprzedniej kolejce sprawił niemałą niespodziankę remisując 2:2 z Gromem Warszawa. Ursus II nie pierwszy raz w tym sezonie „urwał” punkty faworytom. W rundzie jesiennej potrafili wygrać z Gromem 3:1. „Traktorki” podzieliły się również punktami KS-em Raszyn (2:2) oraz z SEMP-em Ursynów (0:0). Warszawianie przyjadą do Józefowa z chęcią wygrania pierwszego wyjazdowego spotkania od września, kiedy to wygrali w Jazgarzewie ze Spartą II.

Piłkarze Józefovii reprezentują dobrą formę na własnym boisku. Zespół z nad Świdra nie przegrał 9 meczów z rzędu u siebie. Ostatnimi przyjezdnymi, którzy ograli „Józę” byli zawodnicy z Pogoni II Grodzisk Mazowiecki (3 czerwca 2017 – 1:4). Podopieczni Damiana Politańskiego mogą pochwalić się także serią 11 spotkań ligowych na swoim boisku z przynajmniej jednym strzelonym golem. Jest to najdłuższa passa pod tym względem od sezonu 2015/16. Wtedy drużyna prowadzona przez Łukasza Poszalskiego, a następnie Roberta Rokickiego rozegrała 13 spotkań domowych z rzędu, w których zdobyła przynajmniej jednego gola.

W rundzie jesiennej Józefovia po bramce Dawida Trzaskowskiego wygrała z rezerwami Ursusa 1:0.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2017/18

Ursus II Warszawa 0-1 Józefovia Józefów

Józefovia II we wtorek grała ligowy mecz z Victorią Zerzeń, a już w piątek zawodników Roberta Rokickiego czeka kolejny pojedynek. Rywalem rezerw będzie przedostatni w tabeli Snajper Sośninka. Początek o 20:00.

Snajper w poprzedni weekend nie rozegrał meczu. Boisko w Wildze, gdzie spotkania ligowe rozgrywają piłkarze z Sośninki, nie nadawało się do gry i mecz przesunięto na inny termin. Nasz najbliższy przeciwnik przeżywa w ostatnim czasie kryzys. Snajper przegrał 6 ostatnich ligowych spotkań z rzędu. Zimą zespół rozegrał trzy spotkania kontrolne, ale wszystkie zakończyły się porażkami (Amator Leopoldów-Rososz 2:4 – A klasa oraz Wisła Maciejowice 7:11,Sęp Żelechów – oba z Ligi Okręgowej.

Wtorkowy pojedynek Józefovii II zakończył się sukcesem. Zespół prowadzony przez Roberta Rokickiego pokonał 4:1 Victorię Zerzeń. Jedną bramkę zdobył Krystian Leśniak i wraz z Karolem Kopciem, z czterema bramkami na koncie, prowadzą w wewnątrzzespołowej klasyfikacji strzelców.

W poprzedniej rudzie Józefovia bez punktów wracała z Wilgi. Snajper pokonał „Dwójkę” 4:2 po dwóch bramkach Dariusza Zająca oraz dwóch trafieniach Grzegorza Koryckiego. Dla „Józy” trafił Konrad Grzędzielski oraz Krystian Leśniak.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

A klasa, Sezon 2012/13

Snajper Sośninka 4-1 Józefovia II Józefów (mecz w Łaskarzewie)

Józefovia II Józefów 7-4 Snajper Sośninka