Transfery Lato 2021

Jak Józefovia wykorzystała przerwę między rozgrywkami na wzmocnienia składu? Przedstawiamy sylwetki nowych zawodników, którzy jesienią będą bronić barw klubu znad Świdra.

JULIAN JACQUET

Argentyńczyk Julian Jacquet "Beto" będzie pierwszym piłkarzem w historii Józefovii pochodzącym z Ameryki Południowej. Środkowy pomocnik zanim trafił do Polski był graczem argentyńskiego CA Ituzaingó. W poprzednim sezonie 24-latek rozegrał 14 meczów w Vulcanie Wólka Mlądzka, dla którego zdobył gola. Ponadto 2 razy wystąpił w rezerwach otwockiego klubu.

MICHAŁ MACIOSZEK

23-letni Michał Macioszek dołączył do Józefovii z występującego w poprzednim sezonie w IV Lidze Hutnika Huta Czechy. W minionych rozgrywkach zagrał w 14 meczach, w których zdobył 1 bramkę. Wcześniej środkowy pomocnik występował w Mazowszu Miętne i Wildze Garwolin.

MATEUSZ TRĄBIŃSKI

Znaczącym wzmocnieniem siły ofensywnej ekipy trenera Damiana Politańskiego powinien być 23- letni Mateusz Trąbiński. Były gracz Victorii Sulejówek i Marcovii Marki przybył nad Świder z PKS Radość. W minionym sezonie napastnik wyróżniał się rewelacyjną formą strzelecką w zespole z Wawra. W 24 meczach A klasy snajper aż 34-krotnie wpisywał się na listę strzelców, zdobywając tym samym koronę króla strzelców.

Ponadto do kadry pierwszego zespołu włączono kilku piłkarzy z aklasowych rezerw:

PIOTR CZAJKA

18-letni Piotr Czajka ma za sobą występy w juniorskich drużynach OKS Otwock, Talentu Warszawa i Józefovii. W poprzednim sezonie młody pomocnik pięknie przywitał się z seniorską piłkę strzelając w swoim debiucie bramkę przeciwko CKS Celestynów. Premierowe trafienie w rezerwach było jedynym 6 meczach A Klasy.

DOMINIK KRZYWDA

Na debiut w pierwszym zespole spogląda boczny defensor Dominik Krzywda. 20-letni wychowanek Józefovii, mający na swoim koncie także występy w karczewskim Mazurze, w poprzednim sezonie rozegrał 20 meczów w Józefovii II, w których zdobył 4 bramki.

MICHAŁ NOWOWIEJSKI

Dobrą postawą w drugim zespole Józefovii na szanse gry w pierwszym zasłużył także Michał Nowowiejski. Grający w przeszłości w juniorskim PKS Serce Falenica 20-latek zadebiutował w józefowskich rezerwach w 1. kolejce poprzedniego sezonu. W 25 meczach skrzydłowy uzbierał 5 bramek.

JAKUB MALINOWSKI

Za naszym wychowankiem rewelacyjna runda wiosenna w Józefovii II. „Malina” zimą dołączył do drużyny trenera Sławomira Więckusa i z miejsca stał się kluczowym graczem drugiej drużyny. W 10 meczach rundy wiosennej A klasy 20-letni napastnik strzelił 11 goli.

Dobrą wiadomością dla sympatyków „Józy” powinny być również powrót po kontuzji Jakuba Kity (ostatni mecz w I zespole: 09.11.2019 z Pilicą Białobrzegi). Po ciężkich kontuzjach do indywidualnych treningów powrócili Michał Orowiecki (ostatnio: 01.08.2021 ze Spartą Jazgarzew) i Maciej Żaczek (ostatnio: 16.11.2019 z Wilgą Garwolin). Mamy nadzieję na powrót na boisko w tej rundzie. Dobrze was widzieć!

Wszystkim Panom życzymy powodzenia w barwach Józefovii!

DARCZYŃCA
PARTNER TECHNICZNY