To nie będzie zwykły mecz!

Nadszedł czas na elektryzujące derbowe starcie! Gracze Józefovii w ramach 14. kolejki IV ligi udadzą się na teren lokalnego rywala Mazura Karczew. Spotkanie na stadionie przy Trzaskowskich 1 w sobotę 28 października o 14:30.

MAZUR KARCZEW (12. miejsce, 14 punktów)

• Po zwycięstwie z beniaminkiem Drogowcem Jedlińsk 4:1, drużyna z Karczewa zaliczyła 3 porażki w starciach z Mszczonowianką, Mazovią Mińsk Mazowiecki i Hutnikiem Warszawa – odpowiednio 1:3, 1:3 i 0:2. W ostatnim meczu podopiecznym trenera Mateusza Tereszczyńskiego udało się jednak zdobyć komplet punktów po zaciętej walce z Sokołem Serock (4:3).
  • Jednym z głównych problemów, z jakimi boryka się Mazur, jest defensywa. Drużyna ta straciła aż 30 goli w dotychczasowych meczach, co plasuje ją na trzecim miejscu pod względem liczby straconych bramek w lidze - więcej goli tracą jedynie Sokół (42) i Drogowiec (43).
  • Bilans drużyny znad Moczydła po 13 kolejkach prezentuje się następująco: 4 zwycięstwa, 2 remisy i 7 porażek. To drugi najgorszy start w IV lidze, biorąc pod uwagę sezony po spadku z III ligi w 2014 roku. Słabszy wynik na tym etapie sezonu Mazur miał tylko w kampanii 2019/20, gdy drużyna zajmowała 14. miejsce i miała na koncie 11 punktów.

JÓZEFOVIA (13. miejsce, 12 punktów)

• Zespół trenera Damiana Politańskiego po serii 4 porażek – 0:2 z MKS Piaseczno, 0:2 z KTS Weszło, 0:3 z Ząbkovią Ząbki i 0:2 z Wisłą II Płock, 2-krotnie podzielili się punktami. Po rezultacie 1:1 z Marcovią Marki, Józefovia bezbramkowo zremisowała w miniony weekend z Ursusem Warszawa.
  • To pierwszy remis 0:0 drużyny znad Świdra od listopada 2021 roku, gdy rywalizowała z PKS Radość w lidze okręgowej. Ostatni raz Józefovia zremisowała bezbramkowo przed własną publicznością w kwietniu 2017 roku, w meczu „okręgówki” z Perłą Złotokłos.
  • Józefowianie przerwali serię 12 meczów, w których przeciwnicy zdołali zdobyć przynajmniej jedną bramkę. Aby przypomnieć sobie ostatnio tak długą serię, należy sięgnąć wstecz do okresu listopad 2020 - sierpień 2021. Wówczas Józefovia osiągnęła zanotowała 14 spotkań bez zachowanego czystego konta (13 meczów w IV lidze i 1 mecz inauguracyjny sezonu w lidze okręgowej).
  • Zespół z Józefowa po raz ostatni rywalizował z Mazurem w Karczewie w 2020 roku. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Wynik otworzył Mychajło Koriażnow, a 2 trafienia dołożył Marcin Raszka.

Relacja i wynik na żywo z meczu Mazur Karczew - Józefovia na regiowyniki.pl.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2019/20
Mazur Karczew 1-1 Józefovia
IV liga, Sezon 2020/21
Mazur Karczew 3-0 Józefovia
Józefovia 1-1 Mazur Karczew
------------------------------------------------
WYGRANE MAZURA: 2 (w Karczewie: 2)
WYGRANE JÓZEFOVII: 0
REMISY: 1 (w Karczewie: 0)
BRAMKI MAZURA: 5 (w Karczewie: 4)
BRAMKI JÓZEFOVII: 2 (w Karczewie: 1)

W cieniu derbowego o punkty w A klasie zagrają rezerwy Józefovii z AKS Zły Warszawa. Mecz 11. serii gier zaplanowano na sobotę 28 października o godzinie 12:00 w Józefowie.

JÓZEFOVIA II (5. miejsce, 15 punktów)

• W ostatnich 5 spotkań rezerwy uzyskały 7 punktów, wygrywając 2:1 z Advitem Wiązowna i 3:1 z Orłem Parysów i remisując 1:1 z Wisłą Dziecinów. Kolejny mecz z KS Glinianką zweryfikowany jako walkower na korzyść rywala, ponieważ w drużynie z Józefowa wystąpił zawodnik, który rozegrał więcej niż 450 minut w I zespole i nie mógł już wystąpić w drużynie rezerw (na boisku 3:3). W poprzedniej kolejce józefowianie ulegli 1:2 Targówkowi 1953 Warszawa.
  • Józefovia II zagra o przerwanie niechlubnej serii 13 ligowych spotkań z co najmniej jednym straconym golem. Ostatni raz tak długa seria miała miejsce w okresie od września 2019 do września 2020 roku, gdy rezerwy nie były w stanie zagrać na zero z tyło przez 14 ligowych spotkań.

AKS ZŁY WARSZAWA (11. miejsce, 10 punktów)

• Rywal ze stolicy nie wygrał od 7 spotkań. Po 3 remisach z Glinianką (0:0), Targówkiem (2:2) i Drukarzem II Warszawa (0:0), przegrali z EsKadrą Warszawa (1:3). Kolejne spotkanie z Brychczym Warszawa przyniosło remis (1:1), lecz w ostatnim meczu AKS Zły uległ 0:1 Victorii II Sulejówek.
  • W tym sezonie "Źli" 4-krotnie dzielili się punktami, co czyni ich 2. zespołem z największą ilością remisów w lidze. Więcej remisów na swoim koncie mają jedynie rezerwy Victorii.

Jesienią zeszłego roku rezerwy odniosły domowe zwycięstwo 2:0 z AKS Zły Warszawa. Wynik po otworzył Daniel Trzepałka, a ozdobą spotkania było trafienie z rzutu wolnego Dominika Dukalskiego.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2019/20
Zły Warszawa 4-0 Józefovia II
A klasa, Sezon 2020/21
Józefovia II 1-1 Zły Warszawa
Zły Warszawa 1-2 Józefovia II
A klasa, Sezon 2021/22
Zły Warszawa 2-0 Józefovia II
Józefovia II 5-1 Zły Warszawa
A klasa, Sezon 2022/23
Józefovia II 2-0 Zły Warszawa
Zły Warszawa 3-1 Józefovia II