Szesnastolatkowie napsuli krwi raszynianom

Podopieczni trenera Dominika Dukalskiego zaprezentowali się niezwykle obiecująco podczas starcia w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski (Warszawa) z seniorskim zespołem KS Raszyn, chociaż nie zdołali odnieść wygranej. Młoda drużyna Józefovii 2007, która wystąpiła w miejsce pierwszego seniorskiego zespołu "Józy", musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali, przegrywając 1:2.

Warto zaznaczyć, że w składzie gości wystąpiło aż sześciu zawodników, którzy niedawno rywalizowali z pierwszym zespołem Józefovii w IV lidze (w tym strzelec bramki z meczu w Raszynie - Eryk Kopczyński), co dodaje smaku temu spotkaniu.

W 26. minucie spektakularnym trafieniem zza pola karnego popisał się Bartosz Osiak. Odważnie grające młode talenty utrzymały ten wynik do przerwy. Jednak w drugiej części spotkania to Konrad Szkopiński z KS Raszyn okazał się bohaterem gości, zdobywając dwie bramki - jedną po efektownym uderzeniu z rzutu wolnego, a drugą z karnego (odpowiednio w 60. i 83. minucie). Wynik mógł być zupełnie inny, gdyby nie zmarnowana "jedenastka" Dawida Refja z 76. minuty oraz stuprocentowa okazja józefowian z 88. minuty. KS Raszyn kończył mecz w dziesięciu po tym jak czerwoną kartkę za kłótnię z arbitrem ujrzał Alex Jaskólski, dla którego to drugie wyklulczenie z Józefovią - poprzednio w IV-ligowym meczu z "Józą" w Raszynie.

Młodym piłkarzom Józefovii należą się słowa uznania za dostarczenie nam niezapomnianych emocji oraz walkę na boisku. Podopieczni trenera Dominika Dukalskiego sprawili naprawdę sporo trudności piłkarzom z Raszyna.

JÓZEFOVIA 1:2 (1:0) KS RASZYN

BRAMKI: Osiak 26' - Szkopiński 60', 83'

SKŁAD: Krauze - Zowczak, Rudowicz, Goławski (88' Gulbiński), Rejf (88' Górski) - Osiak (60' Wilecki), Pajura (60' Sierakowski ), Sawka (88' Sowa), Pytlarczyk (74' Zabłocki), T. Bernhard - Rak (60' Krawczyk)

TRENER: Dukalski