Starcie z czwartoligowym weteranem

Do końca rundy pozostały trzy spotkania. W najbliższą sobotę o 13:00 napędzona derbowym zwycięstwem Józefovia zmierzy się przed własną publicznością z Mszczonowianką w ramach 17. kolejce IV ligi.

JÓZEFOVIA (13. miejsce, 15 punktów)

• Beniaminek dowodzony przez trenera Damiana Politańskiego z bilansem 4 zwycięstw, 3 remisów i 7 porażek zajmuje miejsce, które aktualnie nie jest zagrożone spadkiem do IV ligi. Józefowianie awansowali na 13. pozycję dzięki wygranej 2:1 nad Mazurem Karczew i tym samym przerwali serię 7 ligowych meczów bez wygranej. Wcześniej gracze znad Świdra przegrali 4 mecze z rzędu – 0:2 z MKS Piaseczno, 0:2 z KTS Weszło, 0:3 z Ząbkovią Ząbki i 0:2 Płock, a następnie zanotowali 2 remisy – 1:1 z Marcovią Marki i 0:0 z Ursusem Warszawa.
  • Po raz 2. w tym sezonie Józefovia nie przegrała w 3 meczach z rzędu. Na poprzednią serię składały się mecze z Oskarem Przysucha (2:1), KS Raszyn (4:2) i Wilgą Garwolin (5:5)
  • Piłkarze MLKS nie strzelili gola w ostatnich 3 meczach ligowych rozgrywanych w Józefowie (w meczach z Weszło, Wisłą II i Ursusem). Ostatni raz taka sytuacja miała w sierpniu 2019 roku. Wówczas w rozgrywkach IV ligi „Józa” zanotowała 3 kolejne domowe porażki: 0:2 z Radomiakiem II Radom, 0:3 z Piasecznem i 0:3 z Victorią Sulejówek.

MSZCZONOWIANKA (4. miejsce, 31 punktów)

• W bieżącej kampanii rywale z powiatu żyrardowskiego zanotowali 9 zwycięstw, 4 remisy i tylko 1 porażkę (wraz z Hutnikiem Warszawa najmniej w lidze). Ekipa trenera Piotra Kocęby przybędzie nad Świder z zamiarem przedłużenia passy 8 ligowych spotkań bez porażki, na którą składają się następujące rezultaty: 4:1 z Wisłą II, 3:0 z Marcovią, 3:3 z Ursusem, 3:1 z Mazurem, 3:0 z Drogowcem Jedlińsk, 6:3 z Mazovią Mińsk Mazowiecki, 1:1 z Hutnikiem i 5:2 z Sokołem Serock. Ostatnim rywalem, który znalazł sposób na mszczonowian jest Ząbkovia, która zwyciężyła u siebie 2:1.
  • Żeby przypomnieć sobie tak długą serię meczów bez porażki Mszczonowianki należy cofnąć się do maja 2022 roku. Wówczas zakończyła się seria 10 spotkań bez przegranej w IV lidze (Wilga 2:0, KS Raszyn 3:1, Orzeł Baniocha 2:2, Oskar 2:1, Tygrys Huta Mińska 3:2, Żyrardowianka Żyrardów 8:1, Podlasie Sokołów Podlaski 3:1, Mazur 3:0, Płomień Dębe Wielkie 6:1 i Mazovia 3:1).
  • Kibice z Mszczonowa mogą już 21 sezon z rzędu śledzić poczynania swojego zespołu poziomie wojewódzkim (5 sezonów w V lidze i 16 - w IV lidze). Mszczonowianka to aktualnie najdłużej występujący klub na 5. szczeblu rozgrywkowym w województwie mazowieckim. Od sezonu 2003/04 drużyna zdążyła rozegrać 615 meczów, na które złożyło się 329 zwycięstw, 135 remisów i 151 porażek. W tym czasie Mszczonowianka nigdy nie zakończyła rozgrywek poniżej 9. miejsca w tabeli, za to 4-krotnie finiszowała jako wicelider (w sezonach 2007/08, 2009/10, 2010/11, 2015/16).

• Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się w 2019 roku. Józefovię na prowadzenie wyprowadził Dominik Dukalski, a wynik na 2:0 ustalił Maciej Żaczek.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia - Mszczonowianka na regiowyniki.pl.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2013/14
Józefovia 1-1 Mszczonowianka Mszczonów
Mszczonowianka Mszczonów 0-0 Józefovia
IV liga, Sezon 2019/20
Józefovia 2-0 Mszczonowianka Mszczonów
------------------------------------------------
WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Józefowie: 1)
WYGRANE MSZCZNOWIANKI: 0
REMISY: 2 (w Józefowie: 1)
BRAMKI JÓZEFOVII: 3 (w Józefowie: 3)
BRAMKI MSZCZNOWIANKI: 1 (w Józefowie: 1)

W niedzielę 5 listopada o 12:45 w Warszawie swoje spotkanie rozegrają rezerwiści. Rywalem w wyjazdowym spotkaniu przy Strażackiej 121 będzie AP EsKadra.

ESKADRA WARSZAWA (6. miejsce, 15 punktów)

• Ostatnie mecze zespołu z Rembertowa to przeplatanka zwycięstw i przegranych. Po wygranej 2:1 z Drukarzem II Eskadra przegrała po szalonym meczu z Brychczym Warszawa 6:5, lecz w kolejnej serii gier pokonała KS Wesola 4:2. W ostatniej kolejce piłkarze ze Strażackiej ulegli liderowi Mazurowi II Karczew 1:4.
  • Najbliższy rywal rezerw ma na swoim koncie 5 wygranych, 5 porażek i ani jednego remisu. W tym sezonie tylko 2 zespoły nie zakończyły meczu choćby 1 remisem – EsKadra oraz ostatni w tabeli Vulcan Wólka Mlądzka. Ekipa ze stolicy nie zremisowała od 19 gier. Poprzednim rywalem, który podzielił się punktami z EsKadrą jest warszawski Marymont (1:1).

JÓZEFOVIA II (4. miejsce, 18 punktów)

• 5 zwycięstw, 3 remisy i 3 przegrane – to ligowy bilans podopiecznych trenera Marcina Makulca. W ostatnich rywalizacjach rezerwiści Józefovii zremisowali 1:1 z Wisłą Dziecinów, wygrali 3:1 z Orłem Parysów, przegrali walkowerem z KS Glinianka (w drużynie z Józefowa wystąpił zawodnik, który rozegrał więcej niż 450 minut w I zespole i nie mógł już wystąpić w drużynie rezerw - na boisku 3:3) oraz 1:2 z KS 1953 Targówek, a w miniony weekend józefowianie pokonali AKS Zły Warszawa 1:0. Tym sposobem Józefovia II przerwała serię 13 ligowych spotkań z co najmniej jednym straconym golem.
  • Wydarzeniem meczu z AKS Zły był powrót po długotrwałej kontuzji kolana Mateusza Rowickiego. Ostatni raz widzieliśmy go na boisku 13 listopada 2021 roku, w meczu ligi okręgowej, w którym Józefovia zremisowała z PKS Radość 0:0. Rozbrat Rowickiego z futbolem trwał aż 714 dni, co przekłada się na 1 rok, 11 miesięcy i 15 dni.

• Rok temu „Dwójka” 1:1 w wyjazdowym meczu z EsKadrą Warszawa. Gola dla józefowian zdobył Łukasz Stankiewicz, z kolei dla zespołu z stolicy - Aleksander Kamiński.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2021/22
AP EsKadra Warszawa 1-3 Józefovia II
Józefovia II 0-5 AP EsKadra Warszawa
A klasa, Sezon 2022/23
AP EsKadra Warszawa 1-1 Józefovia II
Józefovia II 4-3 AP EsKadra Warszawa
------------------------------------------------
WYGRANE ESKADY: 1 (w Warszawie: 0)
WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Warszawie: 1)
REMISY: 1 (w Warszawie: 1)
BRAMKI ESKADRY: 5 (w Warszawie: 2)