Starcie nadwiślańczyków

W sobotę 7 października do rywalizacji w ramach 11. kolejki czwartej ligi staną Józefovią i Wisłą II Płock. Starcie z wiceliderem zostanie rozegrane na stadionie przy Dolnej 19 w Józefowie, a pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 14:00.

JÓZEFOVIA (13. miejsce, 10 punktów)

• Piłkarze trenera Damiana Politańskiego po udanych starciach z Oskarem Przysucha i KS Raszyn, zakończonych zwycięstwami 2:1 i 4:2, zafundowali kibicom prawdziwą dawkę emocji remisując z Wilgą Garwolin 5:5. Jednak ostatnie 3 mecze przyniosły zmianę nastrojów. Najpierw przegrali 0:2 z MKS Piaseczno, potem 0:2 z KTS Weszło, a następnie 0:3 z Ząbkovią. Bramka na 0:2 w Ząbkach była jednocześnie 250. straconą bramką Józefovii w historii występów w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim (obejmując IV i V ligę).
  • Józefovia zanotowała porażki bez zdobytych bramek w 3 kolejnych meczach. To drugi taki przypadek w XXI wieku - w maju 2006 roku, drużyna Józefovii doświadczyła serii 3 porażek bez strzelonego gola w lidze okręgowej, przegrywając 0:1 z Advitem Wiązowna, 0:3 z Mazurem Radzymin i 0:3 z Białołęką Warszawa.
  • „Józa” jeszcze nie miała okazji mierzyć się w IV lidze z rywalami z okręgu płockiego. W dotychczasowych meczach na tym poziomie rozgrywkowym józefowianie najwięcej rozegrali z drużynami z okręgu warszawskiego, do którego sami należą - 78 spotkań, na które złożyło się 18 zwycięstw, 16 remisów i 44 porażki. Poza tym, 29-krotnie zmierzyli się z przedstawicielami okręgu radomskiego (7/5/17), 4-krotnie siedleckiego (2/1/1), i ciechanowsko-ostrołęckiego, z którym rozegrali tylko 1 spotkanie – w tym sezonie z KS CK Troszyn (porażka 0:4).

WISŁA II PŁOCK (2. miejsce, 24 punkty)

• Rezerwy Wisły Płock w ostatnich 5 meczach zwycięstwa przeplatają porażkami. Po pewnym i imponującym zwycięstwie 7:1 nad Mazurem Karczew przegrali 1:4 z Mszczonowianką Mszczonów, lecz potem zwyciężyli u siebie 2:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Kolejna kolejka przyniosła jednak wyjazdową porażkę z Hutnikiem Warszawa, a w kolejnej pokonali beniaminka Sokół Serock 3:0. „Wiślacy” osiągnęli także już pierwszy sukces w tym sezonie. Zespół trenera Łukasza Nadolskiego awansował do finału okręgowego Pucharu Polski (Płock), gdzie pokonali Deltę Słupno 2:0, co daje im przepustkę do rywalizacji w wojewódzkiej edycji turnieju.
  • Płocczanie strzelili dotychczas 34 gole, co czyni ich najbardziej bramkostrzelną drużyną w lidze.
  • Józefowscy defensorzy ponownie staną naprzeciwko napastnikowi prowadzącemu w wyścigu po tytuł najlepszego strzelca w lidze. W Ząbkach starali się stawić czoła Mateuszowi Augystyniakowi który zaaplikował 2 gole w meczu z „Józą”, a teraz na ich drodze stanie Adrian Szczutowski, który również zaliczył 2 trafienia w ostatnim starciu z Sokołem. Szczutowski, który ma na swoim koncie 9 goli, może pochwalić się doświadczeniem w ekstraklasie, gdzie rozegrał 10 spotkań w barwach Stali Mielec oraz 17 meczów w I lidze, z czego 16 w Stomilu Olsztyn i 1 w Wiśle Płock.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia - Wisła II Płock na regiowyniki.pl.

Rezerwy Józefovii udadzą się do Parysowa. Podopieczni trenera Marcina Makulca zagrają na wyjeździe z Orłem, w ramach 8. kolejki Expressdruk A Klasy. Mecz w niedzielę 8 października o 11:30 na parysowskim obiekcie przy Sportowej.

JÓZEFOVIA II (4. miejsce, 12 punktów)

• Po porażce 3:1 z Mazurem II Karczew, druga drużyna Józefovii odpowiedziała mocnym akcentem, zwyciężając 4:1 Drukarza II Warszawa, a następnie 2:1 Vulcan Wólka Mlądzka. Kolejne zwycięstwo przyszło w meczu z Advitem Wiązowna, gdzie rezerwy wygrały 2:1. Ostatni mecz przyniósł emocjonujący remis 1:1 z Wisłą Dziecinów.
  • „Dwójka” może pochwalić się imponującą statystyką w 3 ostatnich sezonach, w których przegrała tylko 2 ligowe mecze, które odbyły się na terenie powiatu garwolińskiego. Po 3 meczach bez porażki, w których spotkali się z Promnikiem Łaskarzew (2:2), Wisłą Maciejowice (3:2) i Amurem Wilga (12:1), nastąpiły 2 porażki z Wilgą II Garwolin (1:6) i Promnikiem (0:3). Teraz drużyna kontynuuje passę bez porażki na tym terenie w 4 kolejnych meczach. W tym czasie, Józefovia II zanotowała remis 1:1 z Wisłą, zwycięstwo 3:2 nad Promnikiem, wygraną 7:1 z Wisłą oraz remis 1:1 z Orłem.

ORZEŁ PARYSÓW (13. miejsce, 4 punkty)

• Ostatnie wyniki nie były zbyt sprzyjające dla tej ekipy z Parysowa. Po porażce 1:2 z Złym Warszawa, drużyna odpowiedziała zwycięstwem 4:2 z EsKadrą Warszawa. W 3 kolejnych meczach jednak nie wygrała. Orzeł przegrał 0:3 z Brychczym Warszawa, 2:4 z KS Wesołą oraz zremisował 2:2 z Victorią II Sulejówek. Zaplanowany na miniony weekend mecz z Mazurem II Karczew został przełożony.
  • Jednym z wyzwań, przed którymi stoi Orzeł Parysów, jest przełamanie serii 6 ligowych spotkań bez zwycięstwa na własnym terenie. Seria ta zawiera porażkę 0:7 z Deltą Warszawa, remis 1:1 z Józefovią II, porażkę 0:6 z Mazurem II Karczew oraz wspomniane mecze tego sezonu - porażki ze Złym, Brychczym i remis z Victorią II.

• Wiosną rezerwy Józefovii rzutem na taśmę zremisowały z Orłem Parysów 1:1. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Jakub Kita głową zapewnił "Dwójce" punkt, a tym samym utrzymanie w A klasie.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2009/10
Józefovia II 1-0 Orzeł Parysów