Rezerwy wracają do gry o stawkę

W miniony weekend rywalizował tylko pierwszy z dwóch józefowskich zespołów seniorskich. Piłkarze występujący w „okręgówce” ulegli 2:3 Bugowi Wyszków, z kolei Józefovia II zgarnęła aklasowe punkty bez konieczności wychodzenia na boisko, po tym jak do rundy wiosennej nie przystąpił Bór Regut. Tym razem będziemy emocjonować się wyłącznie poczynaniami drugiej drużyny. Mecz pierwszego zespołu został przełożony (więcej przeczytasz TUTAJ), a w sobotę 26 marca o 14:00 „Dwójka” zmierzy się w wyjazdowym starciu z Wilgą II Garwolin.

WILGA II GARWOLIN (4. miejsce, 29 punktów)

• Rezerwy Wilgi to obok otwierającej tabelę Victorii II Sulejówek jedyny zespół, który w tym sezonie nie przegrał ligowego spotkania przed własną publicznością. Piłkarze prowadzeni przez trenera Marcina Żaka wygrali u siebie z Olimpią Warszawa (4:0), Wisłą Dziecinów (3:2), Wisłą Maciejowice (5:4) i Vulcanem Wólka Mlądzka (2:1), a w ostatnim domowym starciu bezbramkowo zremisowali z AKS Zły Warszawa. Wilga II jest niepokonana na swoim terenie od 12 ligowych spotkań. Ostatnim zespołem, który wyjechał z Garwolina z kompletem punktów jest Champion Otwock (w B klasie 0:2).

• Ekipa Wilgi w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrała 6 sparingów. Beniaminek wyszedł zwycięsko ze starć z Wilgą Miastków Kościelny (3:2 – LO) i Promnikiem Gończyce (9:2 – A), zremisował z OKS Otwock (2:2 – LO) oraz Orłem Unin (1:1 – LO). Zespół z Garwolina musiał uznać wyższość Mazura II Karczew (4:5 – LO) i… Józefovii (1:6 – LO).

JÓZEFOVIA II (10. miejsce, 15 punktów)

• 6 – tylko tyle bramek zdobył drugi zespół Józefovii w bieżącym sezonie A klasy, o 1 więcej od najsłabszego pod tym względem Drukarza II Warszawa. Połowę wyjazdowego dorobku drużyna trenera Sławomira Więckusa ustrzeliła w warszawskim Rembertowie, gdzie pokonała 3:1 EsKadrę Warszawa (Ignacy Ognicha x2, Maciej Błaszczyk).

• Piłkarze józefowskich rezerw nie wygrali żadnego z 7 zimowych sparingów. „Dwójka” przegrała w 5 meczach – 1:4 z Feniksem Siennica (LO), 1:2 z Wisłą Dziecinów (A), 1:2 z RKS 1923 Mirków (A), 2:3 z Victorią Kałuszyn (A) i 3:4 z KS Płudy Warszawa (B), a także zanotowała remisy w po 3:3 w starciach z Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie (B) i Skrą 1921 Warszawa (B).

Jesienią „Józa” przegrała przed własną publicznością z Wilgą II Garwolin 2:3. Dwukrotnie dla MLKS trafił Jakub Kita, z kolei o wygranej GKS zdecydowały bramki Adriana Płatka, Jakuba Trzaskowskiego i Kacpra Kowalczyka

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:
A klasa, Sezon 2013/14
Wilga II Garwolin 2-0 Józefovia II
Józefovia II 0-2 Wilga II Garwolin

A klasa, Sezon 2014/15
Józefovia II 0-5 Wilga II Garwolin
Wilga II Garwolin 2-2 Józefovia II

A klasa, Sezon 2016/17
Wilga II Garwolin 2-2 Józefovia II
Józefovia II 3-0 wo Wilga II Garwolin
(Wilga wycofała się po rundzie jesiennej)