Relacja z 3. Memoriału Trenera Marka Rowickiego

W niedzielę 19 czerwca na obiektach Józefovii odbyła się kolejna edycja Memoriału Trenera Marka Rowickiego – kameralna radosna impreza z piłką nożną w tle na świeżym powietrzu, integrująca pokolenia. Już po raz trzeci zagraliśmy dla ŚP. Marka - zawodnika, szkoleniowca grup młodzieżowych, a przede wszystkim przyjaciela MLKS Józefovia.

Już od godziny 10:00 Miejskie Tereny Sportowo-Rekreacyjne rozbrzmiewały muzyką oraz gwarem gier i zabaw, w których uczestniczyli głównie najmłodsi z naszych gości. Specjalnie dla nich przygotowano sportowy plac zabaw, na którym dzieci mogły spróbować sił w różnych dyscyplinach sportu i wykazać się zręcznością i zwinnością. Sporo chętnych było także na partyjkę w piłkarzyki.

Przy Dolnej 19 było również smakowicie! O brzuchy odwiedzających zadbała Pani Urszula Rowicka wraz z przyjaciółkami. Panie przygotowały pyszne wypieki domowej roboty, jak również częstowały wyrobami z grilla.

Prócz stoisk gastronomicznych, nie zabrakło także „przenośnego fanstore”, gdzie każdy mógł zostać posiadaczem koszulki meczowej Józefovii oraz innych klubowych gadżetów.

Głównym elementem imprezy był jednak piłkarski turniej, który oficjalnie otworzyli Pani Urszula Rowicka, prezes MLKS Józefovia Sławomir Faliński oraz prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Po oficjalnym powitaniu czekały nas futbolowe emocje z udziałem 6 ekip. Po raz trzeci zaproszenie przyjęła doświadczona ekipa Advitu Wiązowna. FC Jazz to z kolei zespół wyselekcjonowany i dowodzony przez Mateusza Rowickiego, który sam nie mógł jednak wystąpić na murawie z powodu kontuzji. Kolejną drużyną była Józefovia ‘93 – czyli zespół wychowanków ŚP. Marka Rowickiego. Na starcie nie zabrakło Marek-Team z Sławomirem Falińskim i Jarosławem Margielskim w składzie. Udział w zawodach wzięła także trenująca co piątek ekipa o nazwie, jakżeby inaczej – Piąteczek. Grono uczestników uzupełniła drużyna Vasco – złożona z zawodników rocznika 2007 oraz trenera Dominika Dukalskiego.

Półfinalistów wyłoniła faza grupowa (dwie grupy po 3 zespoły). O finał zagrały FC Jazz z Marek-Team oraz Advit Wiązowna z Vasco. W obu przypadkach młodość wygrała z doświadczeniem i do w wielkiego finału awansowali FC Jazz i Vasco, o których sile stanowią piłkarze z rocznika 2007.

Zanim jednak mecz o najwyższą - stawkę byliśmy świadkami spotkań o piąte i trzecie miejsce. Sporo emocji przyniósł mecz o piąte miejsce Piąteczek – Józefovia 93’. Po zaciętym meczu do wyłonienia zwycięzcy konieczna była seria rzutów karnych. Ostatecznie długą wojnę na nerwy wygrali wychowankowie ŚP. Marka Rowickiego.

Mniej problemów w meczu o trzecią pozycję mieli piłkarze Marek-Team, którzy łatwo pokonali rywala zza Mieni. Zespół prezesa Sławomira Falińskiego po raz pierwszy w historii memoriału stanął na podium!

Do tej pory dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawała ekipa Mateusza Rowickiego, teraz przyszło im mierzyć się o najcenniejszy puchar! Z kolei Vasco (w tegorocznej edycji w mocno odmłodzonym składzie) miało już na swoim koncie mistrzostwo i wicemistrzostwo rozgrywek. Stawiane w roli faworyta Vasco musiało być mocno zaskoczone, gdy rywal dość szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą Dawida Rejfa, a następnie kolejne trafienie dołożył Kacper Gonta. Wprawdzie dowodzone przez Dominika Dukalskiego strzeliło bramkę kontaktową, ale szybką odpowiedź dał Eryk Michanowicz. Tym samym zespół Mateusza Rowickiego sięgnął po pamiątkowy puchar!

Skład zwycięzców FC Jazz

W górnym rzędzie od lewej: Aleksander Polański, Hubert Żbikowski, Miłosz Garwoliński, Piotr Jałocha, Dawid Rejf, Kacper Gonta, Maciej Krawczyk.

W dolnym rzędzie od lewej: Krzysztof Wnuk, Mateusz Rowicki, Dominik Nowak, Erykh Mikanovich

Nagrody indywidualne powędrowały w ręce: Macieja Krawczyka (najlepszy bramkarz, FC Jazz), Karola Nowaka (najlepszy strzelec, Vasco) i Jarosława Margielskiego (zawodnik turnieju, Marek-Team).

Serdecznie dziękujemy: wszystkim zawodnikom, kibicom, współorganizatorom - Integracyjnemu Centrum Sportu i Rekreacji oraz Miastu Józefów oraz przyjaciołom klubu MLKS Józefovia, którzy pomogli w przygotowaniach.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<