Przekierowanie rejsu na Okęcie

Najbliższym rywalem Józefovii miał być MKS Piaseczno, ale z powodu potwierdzenia przypadku koronawirusa w zespole rywala zarówno to spotkanie, jak i mecz Marcovii z Okęciem Warszawa przełożono na inny termin. Zamiast tego Józefovia oraz Okęcie zagrają ze sobą awansem. Mecz podopiecznych trenera Damiana Politańskiego zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o 11:00 na obiekcie przy Radarowej 1. W związku ze wzrostem zachorowań w Warszawie i kolejnymi drużynami z ligi w kwarantannie decyzją organizatora mecz odbędzie się bez udziału kibiców.​

>>>RELACJA LIVE<<<

OKĘCIE WARSZAWA (5. miejsce, 3 punkty)

• Okęcie po 5 latach wróciło od IV ligi. Był to trudny okres dla kibiców „Lotników”. W pierwszym sezonie po spadku z IV ligi, zespół utrzymał się „okręgówce” dopiero po barażach z… Józefovią (która ostatecznie także się utrzymała). W kolejnym sezonie Okęcie już spadło do A klasy, w której spędziło dwa lata. W ciągu kolejnych dwóch sezonów trener Piotr Biechoński zanotował z zespołem dwa awanse, wprowadzając Okęcie w szeregi czwartoligowców.
  • W pierwszej kolejce IV ligi Okęcie zwyciężyło 1:0 na własnym obiekcie ze Zniczem II Pruszków. Tym samym Okęcie dołączyło do grona 22 z 84 beniaminków, które w ostatnich 10 latach zwyciężyły w pierwszym meczu po awansie do czwartoligowych rozgrywek na Mazowszu. W 10 na 15 przypadków, zwycięski na inaugurację beniaminek utrzymywał się później w lidze (nie uwzględniając minionego i bieżącego sezonu).
  • Józefowscy defensorzy powinni szczególną uwagą objąć Adriana Wierciocha i Pawła Rybaka, którzy w ubiegłym sezonie zajęli ex aequo 3. miejsce w klasyfikacji strzelców warszawskiej "okręgówki". Wiercioch w 14 spotkaniach zdobył 11 goli, podobnie jak letni nabytek Okęcia Patryk Rybak, który w minionym sezonie strzelał w barwach SEMP-a Ursynów.

JÓZEFOVIA (5. miejsce, 3 punkty)

• Zwycięski 1:0 mecz ze Spartą w Jazgarzewie był pierwsza wyjazdową wygraną od 8 ligowych spotkań (od meczu z LKS Chlebnia 3:2 – 15.06.2019) oraz pierwszym bez straty gola na obcym terenie od 10 spotkań (od meczu z Milanem Milanówek 1:0 – 22.05.2019).
  • W sześciu ostatnich ligowych meczach rozgrywanych w stolicy Józefovia traciła przynajmniej jednego gola. Aż w pięciu przypadkach józefowianie tracili dwie lub więcej bramek.
  • Sierpień to dobry czas na wyjazd dla zespołu z Józefowa. W ostatnich pięciu latach Józefovia aż 7 razy wychodziła zwycięsko w ligowych meczach wyjazdowych rozgrywanych w tym miesiącu. W dwóch przypadkach „Józa” przegrywała, a raz dzieliła się punktami z rywalem.

• Ostatni raz Józefovia grała na Radarowej w październiku 2016 roku. Okęcie wygrało skromnie 1:0, a wynik ustaliło trafienie Damiana Końskiego.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2012/13

Okęcie Warszawa 2-2 Józefovia Józefów

Józefovia Józefów 2-1 Okęcie Warszawa

IV liga, Sezon 2013/14

Okęcie Warszawa 2-1 Józefovia Józefów

Józefovia Józefów 1-2 Okęcie Warszawa

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Okęcie Warszawa 1-0 Józefovia Józefów

Józefovia Józefów 1-0 Okęcie Warszawa

--------------------------------------------------

WYGRANE OKĘCIA: 3 (w Warszawie: 2)