Pozostać na dobrej drodze

Po wygranej z wicemistrzem "okręgówki" Bugiem Wyszków, zespół trenera Damiana Politańskiego zmierzy się na wyjeździe z 3. zespołem tabeli poprzedniego sezonu. Spotkanie 2. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej z Legionowią II Legionowo zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia o godzinie 16:30 na obiekcie przy Parkowej 27 w Legionowie.

LEGIONOVIA II (2. miejsce, 3 punkty)

• W pierwszej serii gier legionowskie rezerwy udały się na teren PKS Radość, beniaminka Klasy Okręgowej. Najbliższy rywal Józefovii popsuł święto drużynie z Wawra, zwyciężając na jej terenie aż 5:0. Dla rezerw Legionovii była to najwyższa wyjazdowa wygrana od października 2018, kiedy w Wyszkowie pokonała Bug 9:1.
  • W poprzednim sezonie Legionovia II zwyciężyła aż 14 razy. Więcej wygranych na swoim koncie, bo 15, miał wyłącznie mistrz Klasy Okręgowej Sokół Serock.
  • O tym jak szeroką kadrę seniorów ma klub z Legionowa niech świadczy fakt, że rezerwy III-ligowej Legionovii jako jedyne w województwie mazowieckim posiadają… swoje rezerwy w B Klasie. Legionovia III wraca na mapę piłkarskiego Mazowsza po 6 latach – w sezonie 2014/15 zakończyła rozgrywki B Klasy na 5. pozycji.

JÓZEFOVIA (5. miejsce, 3 punkty)

• Aktualnie Józefovia notuje serię 14 ligowych meczów z rzędu z co najmniej jedną straconą bramką. Po raz ostatni piłkarze trenera Damiana Politańskiego zagrali na zero z tyłu listopada 2020 w spotkaniu przeciwko Sparcie Jazgarzew (5:0).
  • Rok, 9 miesięcy i 15 dni – tyle czasu minęło od ostatniego występu w I zespole Józefovii Jakuba Kity. 20-latek uporał się z nieprzyjemną kontuzją, w poprzednim sezonie zagrał w 10 spotkaniach a-klasowych rezerw, w których strzelił 4 gole, a w miniony weekend wszedł na ostatnie 8 minut w rywalizacji z Bugiem Wyszków.
  • Przed Józefovią pierwszy od prawie 6 lat wyjazd do powiatu legionowskiego. Po raz ostatni „Józa” rywalizowała tam z Sokołem Serock (1:1) w sierpniu 2015. Wyprawy do powiatu legionowskiego w ostatnich 10 latach rzadko kończyły się zwycięstwem józefowian. Na 11 ligowych spotkań zespół wygrał tylko 2 razy – 3:0 w Krubinie z Mewą oraz 2:1 w Serocku z Sokołem.

• Aby przypomnieć sobie ostatnie spotkanie Józefovii w Legionowie, trzeba cofnąć się do sierpnia 2015 roku, kiedy po remisie 1:1 w starciu z Legionovią II wywiozła punkt. Dla gospodarzy bramkę zdobył Jakub Łotowski, a dla „Józy” trafił Maciej Napieraj.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2010/11
Legionovia II Legionowo 3-0 Józefovia
Józefovia 1-4 Legionovia II Legionowo
Liga okręgowa, Sezon 2011/12
Legionovia II Legionowo 3-0 Józefovia
Józefovia 9-1 Legionovia II Legionowo
Liga okręgowa, Sezon 2014/15
Legionovia II Legionowo 2-1 Józefovia
Józefovia 0-2 Legionovia II Legionowo
Liga okręgowa, Sezon 2015/16
Legionovia II Legionowo 1-1 Józefovia
Józefovia 1-5 Legionovia II Legionowo
-------------------------------------------------
WYGRANE LEGIONOVII:
6 (w Legionowie: 3)
WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Legionowie: 0)
REMISY: 1 (w Legionowie: 1)
BRAMKI LEGIONOVII: 21 (w Legionowie: 9)
BRAMKI JÓZEFOVII: 13 (w Legionowie: 2)

W sobotę 21 sierpnia o godz. 16:00 rezerwy Józefovii po raz pierwszy w tym sezonie zagrają przed własną publicznością. Rywalem ekipy trenera Sławomira Więckusa w 2. kolejce Amnis Energia A Klasy będzie Wilga II Garwolin.

JÓZEFOVIA II (13. miejsce, 0 punktów)

• Ubiegłotygodniowy falstart z Borem Regut (0:3) był pierwszą wyjazdową porażką rezerw Józefovii od 11 spotkań. 19 września 2020 roku prowadzona jeszcze przez trenera Roberta Rokickiego „Dwójka” przegrała na terenie innej drużyny z gminy Celestynów – CKS-em (2:4).
  • W meczu 1. kolejki zaszczytu debiutu w seniorskiej piłce dostąpiło trzech wychowanków Akademii. Trener Sławomir Więckus od pierwszych minut postawił na – urodzonego w 2005 roku Karola Pawłowskiego. W drugiej połowie natomiast wystąpił inny wychowanek „Józy” – 16-letni Jakub Gołembiewski. Innym debiutantem, który wystąpił w Regucie jest 18-letni Jakub Kossobudzki. Do drużyny po dokładnie 2 latach, 1 miesiącu i 28 dniach powrócił pomocnik Jakub Bielicki. 24-latek ma na swoim koncie 56 spotkań w rezerwach, w których łącznie ustrzelił 11 goli.

WILGA II GARWOLIN (1. miejsce, 3 punkty)

• Reaktywowany latem 2020 roku drugi zespół Wilgi Garwolin w poprzednim sezonie zanotował aż 7 remisów. Żaden z ligowych rywali nie dzielił się punktami częściej od drużyny z Garwolina. Nie przeszkodziło to jednak nowopowstałej drużynie w awansie do A Klasy. Beniaminek na „dzień dobry” rozprawił się ze spadkowiczem Olimpią Warszawa 4:0.
  • W minionym sezonie warszawskiej B Klasy przegrał tylko 3 spotkania, w tym 2 z przedstawicielami powiatu otwockiego. Zwycięsko ze starcia z Wilgą II wyszli zawodnicy Sokoła Kołbiel (4:2) oraz Championa Otwock (2:0).

• Po raz ostatni rywalizację józefowsko-garwolińską rezerw kibice mogli obserwować z trybun stadionu przy Dolnej 19 we wrześniu 2014 roku. Józefowianie przegrali 0:5, a dla rywala z Garwolina strzelali Damian Dębowski (dwukrotnie), Jakub Godlewski, Patryk Janisiewicz oraz aktualnie występujący nad Świdrem Marcin Makulec.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2013/14
Wilga II Garwolin 2-0 Józefovia II
Józefovia II 0-2 Wilga II Garwolin
A klasa, Sezon 2014/15
Józefovia II 0-5 Wilga II Garwolin
Wilga II Garwolin 2-2 Józefovia II
A klasa, Sezon 2016/17
Wilga II Garwolin 2-2 Józefovia II
Józefovia II 3-0 wo Wilga II Garwolin (Wilga wycofała się po rundzie jesiennej)
-------------------------------------------------
WYGRANE JÓZEFOVII: 0*