Pożegnalne derby w Józefowie

W najbliższej kolejce dojdzie do pojedynku pomiędzy Józefovią a Mazurem Karczew. Derbowy mecz zostanie rozegrany w Boże Ciało (czwartek 3 czerwca) o 12:00 na stadionie w Józefowie. Zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnej piłki! Ostatni domowy mecz w IV lidze z trybun stadionu przy Dolnej 19 będzie mogło śledzić 125 osób.

JÓZEFOVIA (12. miejsce, 13 punktów)

• W miniony weekend w meczu z Ożarowianką (porażka 1:2) ligowy debiut w pierwszym zespole zanotował bramkarz Hubert Herdzik. Dla 20-letniego wychowanka zespołu znad Świdra był to drugi oficjalny mecz w pierwszym zespole, bowiem w 2019 roku 45 minut pucharowego meczu z Błonianką II (wygrana 6:0). W bieżących rozgrywkach Herdzik sześć razy wystąpił w A klasowych rezerwach.
  • Obok ligowego debiutu Huberta Herdzika, jedynym pozytywnym aspektem piątego już z rzędu przegranego meczu była premierowa bramka innego wychowanka Józefovii – Ignacego Ognichy. Tym samym, w wieku 15 lat, 11 miesięcy i 6 dni, „Igi” został drugim najmłodszym strzelcem spośród wszystkich piłkarzy występujących w warszawskiej grupie IV ligi. Nasz gracz ustępuje tylko Mateuszowi Cichockiemu z Victorii Sulejówek, który mając 15 lat, 4 miesiące i 13 dni pokonał bramkarza Drukarza Warszawa.
  • W najbliższy czwartek Józefovia podejmie drużynę z powiatu otwockiego w ligowym meczu po raz pierwszy od 25 października 2015. Tego dnia józefowianie pokonali 1:0 Bór Regut w rozgrywkach Ligi Okręgowej. Autorem gola był Bartłomiej Bakuła, który aktualnie występuje w szeregach Mazura Karczew.

MAZUR KARCZEW (6. miejsce, 37 punktów)

• 7 – tyle bramek z rzutów karnych w tym sezonie zdobył Mazur Karczew, wraz z KS Raszyn i Escolą Varsovia najwięcej w lidze. Autorem 4 trafień z „jedenastek” jest Marcin Raszka, dwa razy strzelił Dominik Staluszka, a raz Mateusz Pielak.
  • Ostatnim wyjazdowym meczem Mazura rozgrywanym na terenie powiatu otwockiego było derbowe starcie w III lidze z OKS Otwock 15 marca 2014 roku (porażka 0:1). Natomiast ostatni raz pierwszy zespół karczewskiego Mazura gościł w Józefowie w sezonie 1975/76. Mecz A klasy (ówczesny IV poziom rozgrywkowy) zakończył się remisem 2:2.
  • Zespół z Karczewa udanie radzi sobie w czerwcu. W ostatnich 5 latach mecze rozgrywane w tym miesiącu zakończyły się 10 zwycięstwami, 1 remisem i 2 porażkami drużyny znad Moczydła.

• Jesienią Józefovia przegrała w Karczewie 0:3. Wszystkie bramki dla Mazura padły w drugiej odsłonie - wynik otworzył Mychajło Koriażnow, a dwa trafienia dołożył Marcin Raszka.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2019/20
Mazur Karczew 1-1 Józefovia
IV liga, Sezon 2020/21
Mazur Karczew 3-0 Józefovia

Dzień wcześniej na boisko stadionu w Regucie wybiegną jedenastki Boru i Józefovii II. Środowe spotkanie lokalnych zespołów występujących w A klasie rozpocznie się o godzinie 18:00.

BÓR REGUT (8. miejsce, 28 punktów)

• Zespół z Reguta to, obok lidera SRT Halinów i wicelidera PKS Radość, jedyny zespół który zanotował tylko jeden remis w lidze (1:1 z Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie).
  • Mecz z Józefovią będzie dla Mateusza Hajdackiego czwartym w roli trenera Boru Regut. Pod wodzą nowego trenera, który zastąpił Dawida Kołodziejczyka, Bór zremisował 1:1 z Nadstalem, przegrał 1:6 z AKS Zły i wygrał 2:1 z Promnikiem Łaskarzew. Wcześniej trener Hajdacki prowadził kilka drużyn młodzieżowych Boru oraz był asystentem u trenera Jacka Bąka, a także prowadził występującą w siedleckiej Lidze Okręgowej Wilgę Nowy Miastków Kościelny.

JÓZEFOVIA II (5. miejsce, 37 punktów)

• Józefovia II w spotkaniach wyjazdowych zdobyła 38 bramek. Więcej goli w delegacji zdobył tylko drugi w tabli PKS Radość (40).
  • Passa ligowych zwycięstw rezerw zakończyła się na 7 meczach, a brutalnie przerwał ją lider A klasy SRT Halinów, który wygrał 5:0. Była to pierwsza porażka „Dwójki” od 24 października 2020 roku, kiedy zwycięstwo 2:0 nad Świdrem odniósł… Bór Regut, z którym Józefovia II nie wygrała od 11 spotkań.

• Strzelcami dla Boru we wspomnianym meczu w Józefowie byli Dominik Kurek i Bartłomiej Sobków.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2011/12
A klasa, Sezon 2020/21
Józefovia II 0-2 Bór Regut
-------------------------------------------------
WYGRANE BORU: 10 (w Regucie: 6)
WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Regucie: 1)
REMISY: 2 (w Regucie: 0)
BRAMKI BORU: 39 (w Regucie: 20)
BRAMKI: JÓZEFOVII: 18 (w Regucie: 8)

DARCZYŃCA
PARTNER TECHNICZNY