Pożegnać się w dobrym stylu

Nie udało się wywalczyć utrzymania w IV lidze na 70-lecie MLKS Józefovii. O poprawę humorów w klubie nad Świdrem "Józa" zmierzy się z Unią Warszawa. Pożegnalne starcie przy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie odbędzie się w czwartek 10 czerwca o 20:00.

UNIA WARSZAWA (10. miejsce, 32 punkty)

• Unia wciąż liczy się w grze o utrzymanie. Na liczbę spadkowiczów z IV ligi wpływ mają pośrednio spadki w wyższej lidze - im więcej zespołów z województwa mazowieckiego spadnie z III ligi, tym większa będzie strefa spadkowa w IV lidze. Aktualnie z IV ligi spadłyby drużyny z miejsc 11-14, a zespół z 10. lokaty, czyli rozegrałyby baraże o utrzymanie. Zespół ze stolicy wciąż może awansować nawet o dwa miejsca wyżej, ale musi osiągnąć korzystny wynik z Józefovią i liczyć na potknięcia Marcovii i Znicza II Pruszków.
  • W 18 dotychczasowych meczach ligowych wystąpiło 29 zawodników. Obok Mazura Karczew żaden inny zespół nie dał szansy występów mniejszej liczbie piłkarzy. W bieżącym sezonie w barwach Józefovii wystąpił jeden zawodnik więcej.
  • Po przerwie zimowej, meczach z udziałem Unii Warszawa rozgrywanych na Bemowie pada najmniej bramek. Unia zdobyła w 4 meczach zdobyła 3 i straciła 2 bramki. Daje to średnią 1,25 gola na mecz.

JÓZEFOVIA (12. miejsce, 18 punktów)

• Przed meczem z Mazurem Karczew działacze Józefovii postanowili podziękować Łukaszowi Poszalskiemu za lata występów w zespole znad Świdra, wręczając mu upominkową koszulkę. "Poszal" był piłkarzem Józefovii w sezonach 2008/09-2018/19, rozegrał 223 oficjalne mecze w I zespole, w których zdobył 23 bramki. Były kapitan Józefovii aktualnie jest trenerem rocznika 2008.
  • Mateusz Rowicki wyczekuje jubileuszowego 50. spotkania w I zespole Józefovii. Wychowanek, który w sezonie 2018/19 zadebiutował w drużynie trenera Damiana Politańskiego wciąż czeka na premierowe trafienie.
  • Ostatni wyjazdowy mecz w Ożarowie był 100. spotkaniem w historii występów w IV lidze. W sobotę licznik występów zatrzyma się na 102. spotkaniach w tych rozgrywkach. Do tej pory 23 zwycięstwa, 21 remisów, 57 porażek, 119 strzelonych goli i 196 straconych.

• W poprzedniej rundzie Józefovia uległa 1:3 Unii Warszawa. Bramki dla rywala zdobyli Andrzej Gruba, Krystian Nowakowski i Marek Bieda. Kapitan Robert Rokicki jako jedyny wpisał się na listę strzelców po stronie Józefovii.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2019/20

Unia Warszawa 1:0 Józefovia

IV liga, Sezon 2020/21

Józefovia 1:3 Unia Warszawa

Dzień wcześniej, w środę 9 czerwca o godzinie 20:00 Józefovia zmierzy na wyjeździe się w aklasowych derbach Świdra z Vulcanem Wólka Mlądzka. Czy podopieczni trenera Sławomira Więckusa powrócą na zwycięską ścieżkę?

VULCAN WÓLKA MLĄDZKA (7. miejsce, 33. punktów)

• Vulcan Wólka Mlądzka to jedyny zespół, który w rundzie jesiennej nie zanotował jeszcze remisu. Piłkarze z Wólki Mlądzkiej 3-krotnie zwyciężyli i 6 razy schodzili z murawy pokonani.
  • Zespół ze wschodniej dzielnicy Otwocka przegrał 5 z ostatnich 6 meczów rozgrywanych na własnym obiekcie. Ze stadionu przy ulicy Wspaniałej komplet punktów wywieźli: Wisła Maciejowice (0:1), Advit Wiązowna (0:1), Zły Warszawa (2:6), Amigos Warszawa (0:2) i SRT Halinów (0:3). W kwietniu Vulcan wygrał 2:1 w domowym meczu z Borem Regut.

JÓZEFOVIA II (5. miejsce, 38 punktów)

• W ostatnim meczu z Borem Regut bramkę w swoim oficjalnym seniorskim debiucie zdobył Maciej Kuca. 17-latek w bieżącym sezonie wystąpił także w 21 spotkaniach w zespole 2003, w których zdobył 4 gole (w tym aż 3 w II połowie maja).
  • Józefovia II po przerwie zimowej zdobywa więcej bramek w drugich połowach. Aż 27 z 38 strzelonych goli padło w drugich odsłonach spotkań. Podobne proporcje (około 70%) dotyczą bramek straconych. 9 z 13 bramek józefowskie rezerwy traciły po przerwie.

• W tym sezonie Józefovia II przegrała z Vuclanem 2:3. Dla Józefowa strzelali Patryk Pietrzak i Erykl Kopczyński, z kolei dublet dla Vulcanu zbobył Łukasz Fedurek, a gola dołożył Michał Jackowski.