Powtórka z jesieni mile widziana

W sobotę 9 kwietnia odbędzie się mecz 19. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej pomiędzy Józefovią a Polonią II Warszawa. Starcie z wiceliderem zostanie rozegrane na stadionie przy Dolnej 19 w Józefowie, a pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 16:00.

JÓZEFOVIA (6. miejsce, 30 punktów)

• Zespół znad Świdra po porażce z Bugiem Wyszków (2:3), odpowiedział wygraną 2:1 w ostatniej kolejce z Legionovią II Legionowo. W obu spotkaniach do siatki rywali trafiał Dominik Dukalski. 35-letni napastnik trafił w dwóch meczach z rzędu po raz pierwszy od czerwca 2019 roku (po dwa trafeinia z LKS Osuchów 8:0 i LKS Chlebnia 3:2).
  • Józefovia prowadzona przez trenera Damiana Politańskiego rozegrała 22 oficjalne mecze z zespołami rezerw, z czego 17 wygrała, 2-krotnie remisowała i zanotowała tylko 3 porażki. W 11 spotkaniach „Józa” nie straciła bramki. W tym sezonie józefowianie zremisowali 0:0 z rezerwistami Legionovii i pokonali drugie zespoły Mazura Karczew (1:0), Polonii (3:0), Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (9:0) i w ostatniej kolejce Legionovii (2:1).
  • A jak radzą sobie piłkarze z Józefowa w starciach z warszawianami? Józefowianie pod wodzą trenera Damiana Politańskiego 16 razy podejmowali zespoły ze stolicy w rozgrywkach ligowych. Zwyciężyli 9 razy (Okęcie 1:0 i 1:0, SEMP 6:1, 4:2 i 1:0, Przyszłość 2:1, Ursus II 4:3 i 3:0, Świt 4:0), zremisowali 2 razy (KTS Weszło 1:1, Grom 1:1) i przegrali 6-krotnie (Escola Varsovia 0:3, Drukarz 0:1, Unia 1:3, Grom 1:2, Przyszłość 2:3 i 0:1).

POLONIA II (2. miejsce, 38 punktów)

• 8 – tyle bramek widnieje po stronie strat Polonii II w meczach wyjazdowych. Mniej bramek poza własnym obiektem straciła tylko Józefovia (6). „Czarne Koszule” to jedyny zespół obok liderującego KTS Weszło bez porażki na wyjeździe.
  • Jesienią Józefovia odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo 3:0 nad rezerwami Polonii Warszawa. Komplet punktów w starciu przy Konwiktorskiej 6 dały trafienia Jakuba Piotrzkowicza, Mikołaja Adamiaka i Mateusza Trąbińskiego. Porażka z Józefovią podziałała na Polonię motywująco. Od tamtej pory Poloniści zdobyli 28 punktów, 9-krotnie zwyciężając, 1 raz remisując i notując tylko 1 porażkę (gdyby przyjąć tabelę za ten okres warszawianie byliby liderem). Wiosną zawodnicy trenera Macieja Wesołowskiego kontynuują zwycięski marsz, wygrywając 4:1 z KS Halinów i 3:0 z otwierającym zestawienie „okręgówki” Weszło.
  • Liderem ofensywy Polonii jest Olaf Bartkiewicz, który w bieżących rozgrywkach ligi okręgowej 11 razy pokonywał bramkarzy rywali i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Imponuje również dorobek strzelecki Filipa Kapeli, który grając na obronie, strzelił 8 goli (w tym 3 z karnych). Zawodnik zimą zamienił „Czarne Koszule” na wicelidera kujawsko-pomorskiej IV ligi - Włocłavię Włocławek.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia - Polonia II Warszawa na regiowyniki.pl.

Czy rezerwy dowodzone przez trenera Sławomira Więckusa odczarują Łaskarzew? Już w sobotę 9 kwietni o godzinie 16:00 Józefovia II zagra na wyjeździe z Promnikiem w spotkaniu 19. kolejki warszawskiej Amnis Energia A klasy.

PROMNIK ŁASKARZEW (6. miejsce, 25 punktów)

• Promnik rozegrał tylko jeden mecz pokonując w pierwszej wiosennej kolejce 1:0 zespół AKS Zły. Zaplanowany na 26 marca ligowy mecz z Drukarzem II Warszawa nie doszedł do skutku. Goście nie pojawili się na meczu i Promnik zwyciężył walkowerem.
  • Stadion w Łaskarzewie nie jest szczęśliwym obiektem dla Józefovii II. W XXI wieku "Dwójka" rozegrała tam 8 spotkań, w których tylko raz zdobyła komplet punktów. Rezerwy przy Kusocińskiego 2 razy przegrały i 3 razy zremisowały z Promnikiem oraz 2 razy poległy ze Snajperem Sośninka. „Józa” wygrała w Łaskarzewie tylko raz - w 2013 roku ze Snajperem.

JÓZEFOVIA II (12. miejsce, 15 punktów)

• Po przymusowej przerwie i wygranej walkowerem z wycofanym Borem Regut, rezerwiści na początek udali się do Garwolina. Inauguracja wiosny nie była szczęśliwa dla „Dwójki”, która przegrała z Wilgą II aż 1:6. Aklasowa drużyna z Józefowa po raz ostatni straciła tak dużo goli w październiku 2019, kiedy uległa na własnym terenie 1:7 z PKS Radość.
  • W ostatnim trener Sławomir Więckus pozwolił zadebiutować dwóm zawodnikom, którzy w przeszłości reprezentowali juniorskie zespoły Józefovii. Od pierwszej minuty wystąpił wypożyczony z Mazura II Karczew 20-letni Paweł Sadowski, który grał w Józefovii w latach 2013-18, z półroczną przerwą na występy w młodej Gwardii Warszawa. Z kolei w drugiej odsłonie meczu w Garwolinie na boisku pojawił się Piotr Murawiński. 18-latek jest wychowankiem klubu znad Świdra, a ostatnio reprezentował zespoły z Otwocka - OKS i Champion.

W poprzedniej rundzie rezerwiści po słabym meczu przegrali 1:2 przed własną publicznością z Promnikiem Łaskarzew. Wynik otworzył Jakub Kita, ale jeszcze w pierwszej połowie dla gości strzelili Siembora i Kozikowski.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2012/13
Józefovia II 4-1 Promnik Łaskarzew
Promnik Łaskarzew 0-0 Józefovia II
A klasa, Sezon 2013/14
Promnik Łaskarzew 3-3 Józefovia II
Józefovia II 3-2 Promnik Łaskarzew
A klasa, Sezon 2014/15
Promnik Łaskarzew 9-1 Józefovia II
Józefovia II 0-5 Promnik Łaskarzew
A klasa, Sezon 2019/20
Promnik Łaskarzew 3-0 wo Józefovia II (Józefovia nie dojechała na mecz)