Powiatowe święto futbolu
Tego po prostu nie można przegapić! W niedzielę 22 maja o 17:00 na stadionie im. Tadeusza Ślusarskiego w Otwocku miejscowy OKS podejmie Józefovię. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, bowiem oba zespoły wiosną prezentują najlepszą piłkę w lidze, a odpowiednią atmosferę meczu przyjaźni zadbają podtrzymujący przyjacielskie relacje kibice z Józefowa i Otwocka. Wszyscy na mecz!

OKS OTWOCK (6. miejsce, 43 punkty)

• Na wiosnę OKS przegrał tylko jeden mecz – 0:1 z KS Łomianki. W kolejnych meczach zespół ze stolicy powiatu pokonał 6:1 Świt II Nowy Dwór Mazowiecki, zremisował 2:2 z KS Halinów, 1:1 z otwierającym tabelę KTS Weszło oraz zwyciężył 4:1 z PKS Radość. 12 wygranych, 7 remisów i 6 porażek – to ligowy OKS w tym sezonie.
  • W niedzielę przy Sportowej spotkają się dwie najlepsze ekipy rundy wiosennej ligi. Najwięcej - 23 punkty po przerwie zimowej zdobyli gracze trenera Piotra Okońskiego. Tylko 1 punkt mniej na swoim koncie mają józefowianie, który mogą pochwalić się najlepszym bilansem zdobytych bramek – 34. Z kolei otwocczanie mają najbardziej szczelną defensywę – wiosną stracili zaledwie 8 goli.
  • W zespole OKS znajdują się trzy nazwiska z józefowską przeszłością. Reprezentantem klubu znad Świdra w sezonie 2019/20 był Łukasz Bogusz, który wystąpił w 23 spotkaniach bieżącego sezonu, zdobywając jedną bramkę. Maciej Napieraj, który w tym sezonie w 18 ligowych meczach zdobył 2 bramki, to wychowanek "Józy". Był graczem seniorskich zespołów Józefovii w latach 2008-2019. Wiosną grę w zespole zza między wznowił także Krzysztof Banaszek, który w sezonie 2018/19 grał mistrzowskim zespole Józefovii. Piłkarz w 6 meczach zdobył 1 gola. W kadrze drużyny z Józefowa znajdziemy więcej zawodników, którzy w przeszłości występowali po drugiej stronie Świdra. Pierwsze piłkarskie kroki w OKS stawiali Mikołaj Adamiak (do końca 2016 roku) i Maciej Blechman (od końca sezonu 2018/19), Jakub Piotrzkowicz (2012/13, 2015/16-16/17 i 2019/20) oraz Patryk Przybysz (do końca 2016 roku). W przeszłości barwy otwockiego kluby reprezentowali także Dominik Dukalski (sezony 2002/03-04/05 i 2014 rok), Tobiasz Filochowski (2016/17-18/19) i Maciej Żaczek (runda jesienna 2016/17).

JÓZEFOVIA (4. miejsce, 49 punktów)

• Podobnie jak otwocczannie, Józefovia również wróciła z Łomianek na tarczy. Po wspomnianej przegranej 3:4, ekipa znad Świdra w kolejnych trzech meczach nie tylko zgarnęła komplet punktów, lecz także osiągnęła niezły bilans bramkowy. Wygrane 7:1 z Dębem Wieliszew, 4:0 z Madziarem Nieporęt i 7:0 z KS Wesoła pozwoliły również przybliżyć się na dwa punkty do wicelidera. W bieżącej kampanii józefowianie zwyciężyli 15 razy, w 4 przypadkach dzielili się punktami i zanotowali 6 porażek.
  • W miniony weekend Tobiasz Filochowski rozegrał swój 100. oficjalny mecz w barwach I zespołu Józefovii. 21-letni skrzydłowy, który latem 2018 roku zamienił OKS Otwock na Józefovię zdobył w dotychczasowych meczach 16 bramek – w tym 13 goli w bieżącym sezonie. W meczu z KS Wesoła „Tobi” nie wpisał się na listę strzelców, ale mocno liczymy, że w drugą setkę otworzy z bramką przeciwko byłej drużynie!
  • Bez echa nie może przejść także strzelecka forma stopera Józefovii. Mowa o Ignacym Ognisze, który trafiał 4-krotnie w ostatnich 3 meczach – dublet z Dębem i po golu z Madziarem oraz Wesołą. 16-letni wychowanek Józefovii ma już na swoim koncie 6 ligowych trafień i wraz z Dominikiem Dukalskim dzieli pozycję wicelidera w wewnątrzzepsołowej klasyfikacji strzelców, ustępując Tobiaszowi Filochowskiemu i Mateuszowi Trąbińskiemu (po 11 trafień).

Jesienią Józefovia, dowodzona przez trenera Damiana Politańskiego, pokonała OKS Otwock 3:0. Wynik otworzył Mateusz Trąbiński, a dwa trafienia dołożył, aktualnie wzmagający się z kontuzją, Mateusz Rowicki.

Po ponad dwóch miesiącach oczekiwań drugi zespół „Józy” wreszcie wygrał pierwsze spotkanie w Amnis Energia A Klasie. Nie mamy nic przeciwko, aby pójść za ciosem! W sobotę 21 maja Józefovia II uda się na obiekt przy Al. Zielenieckiej w Warszawie, gdzie zmierzy się z rezerwami stołecznego Drukarza. Start o 13:30.

DRUKARZ II WARSZAWA (7. miejsce, 32 punktów)

• Drukarz II po wygranej 3:1 z Vulcanem Wólka Mlądzka, zanotował serię porażek z Advitem Wiązowna (1:3), Victorią II Sulejówek (1:5) i Złym Warszawa (1:8). W ostatniej kolejce nastąpiło jednak przełamanie - drużyna trenera Dariusza Krajewskiego pokonała Olimpię Warszawa 3:0. Bilans zespołu z Parku Skaryszewskiego to 10 zwycięstw, 2 remisów i 10 przegranych.
  • 43 - tyle bramek stracił na własnym boisku Drukarz II, wliczając przegrany 0:10 mecz z Ząbkovią II (uznany ostatecznie jako walkower na korzyć warszawian). To najsłabszy wynik w lidze.
JÓZEFOVIA II (14. miejsce, 19 punktów)
  • Józefovia II w ubiegły weekend sięgnęła po pierwsze wiosenne zwycięstwo. Zawodnicy trenera Karola Kopcia przełamali się w starciu z AKS Zły (5:1). Poprzednie mecze rezerwistów to remis 2:2 z Advitem Wiązowna, przegrana 1:7 z Ząbkovią II Ząbki, 2:3 z Kamionkiem i 2:3 z Victorią II. Tak prezentuje się lista rezultatów w tym sezonie – 5 wygranych, 4 remisy i 14 porażek.
  • 1 – tyle razy Józefovia II cieszyła się ze zwycięstwa na wyjeździe w tym sezonie (3:1 z EsKadrą Warszawa), wraz z Wisłą Maciejowice najmniej w lidze.

W meczu rezerw z drugim zespołem Drukarza Warszawa nad Świdrem padł bezbramkowy remis.