Podwójna dawka futbolu w sobotę

W 27 kolejce klasy okręgowej Józefovia zmierzy się na własnym stadionie z Przyszłością Włochy. Spotkanie z klubem ze stolicy odbędzie się w sobotę, 26 maja o 12:00.

• Zawodnicy Przyszłości stracili 24 bramki w ostatnich 30 minutach gry oraz czasie doliczonym. Jest to 52,1% wszystkich (48) straconych bramek.
  • Najlepszym strzelcem zespołu z Włoch jest Mateusz Najder, który może pochwalić się dorobkiem 16 goli na koncie. W poprzednim sezonie piłkarz Przyszłości trafiał 17 razy do siatki ligowych rywali.
  • W środę włochowscy gracze nie dali rady u siebie innemu zespołowi z Warszawy. Dziewiąta w tabeli Przyszłość przegrała na własnym boisku z sąsiadem Józefovii w tabeli – Gromem.

• Józefovia w ostatnim spotkaniu wygrała 5:1 z LKS-em Chlebnia. W 78 minucie gry na boisku zadebiutował Mateusz Rowicki – pierwszy zawodnik urodzony w XXI wieku, który dostąpił zaszczytu gry w barwach pierwszego zespołu.
  • „Józa” w ostatnich 22 ligowych meczach rozgrywanych na stadionie przy Dolnej 19 przegrała tylko 3 razy.
  • W spotkaniu z Przyszłością zabraknie Łukasza Trzaskowskiego oraz Kamila Kucharskiego, którzy będą w ten weekend reprezentować barwy Boca Gdańsk w Euro Winners Cup, czyli beachsoccerowym odpowiedniku Ligi Mistrzów. Mecze będą rozgrywane w portugalskim Nazaré. Powodzenia!

• Jesienią spotkanie z Przyszłością Włochy nie ułożyło się po myśli józefowian. Piłkarze znad Świdra przegrali 1:2. Dla zespołu z Warszawy trafił Damian Mrozik i Mateusz Najder, a jedyną bramkę dla Józefovii zdobył niezawodny Marcin Makulec.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Józefovia Józefów 0-1 Przyszłość Włochy

Przyszłość Włochy 0-2 Józefovia Józefów

Liga okręgowa, Sezon 2017/18

Przyszłość Włochy 2-1 Józefovia Józefów

WYGRANE JÓZEFOVII: 1(w Józefowie: 0)

WYGRANE PRZYSZŁOŚCI: 2 (w Józefowie: 0)

REMISY: 0

BRAMKI JÓZEFOVII: 3 (w Józefowie: 0)

BRAMKI PRZYSZŁOŚCI: 3 (w Józefowie: 1)

Również w sobotę swój ligowy mecz rozegrają rezerwy. Domowe spotkanie z Wisłą Dziecinów rozpocznie się o godzinie 14:00.

• Wisła Dziecinów jest z dorobkiem 22 punktów najlepszym klubem w rundzie wiosennej. W ostatniej kolejce „Wiślacy” przed własną publicznością ograli OKS Otwock 5:1 Do miejsca premiowanego awansem brakuje tylko (i aż) czterech punktów. Do końca pozostały cztery kolejki.
  • 30 – tyle bramek zdobyli wiosną zawodnicy Wisły, najwięcej w lidze.

• Rezerwy Józefovii są niepokonane u siebie od siedmiu kolejek.
  • Zespół prowadzony przez trenera Rokickiego w ostatniej kolejce przegrał 1:6 z rezerwami warszawskiej Polonii. „Dwójka” po 22 kolejkach zajmuje 10 miejsce.

• W rundzie jesiennej Wisła pokonała u siebie Józefovię II aż 6:1. Bramki dla drużyny z Dziecinowa zdobyli Kamil Woźniak, Jakub Moskwa oraz trzykrotnie Krzysztof Młynarczyk. Honorowa bramka dla gości została strzelona przez Krystiana Leśniaka.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2009/10

Wisła Dziecinów 0-1 Józefovia II Józefów

A klasa, Sezon 2017/18

Wisła Dziecinów 6-1 Józefovia II Józefów

WYGRANE JÓZEFOVII: 7 (w Józefowie: 3)

WYGRANE WISŁY: 8 (w Józefowie: 3)

REMISY: 2

BRAMKI JÓZEFOVII: 30 (w Józefowie: 14)

BRAMKI WISŁY: 43 (w Józefowie: 21)​