Początek pucharowej przygody

Czas na pucharowe emocje! Bór Regut i Józefovia zmierzą się w III rundzie okręgowego Pucharu Polski. Wyjazdowe spotkanie z drużyną z A Klasy rozpocznie się w środę o 17:30.

BÓR REGUT (11. miejsce w A klasie)

• Bór po raz drugi w tym sezonie będzie podejmował piłkarzy z Józefowa. W inauguracyjnej kolejce A klasy podopieczni trenera Mateusza Hajackiego pokonali rezerwy „Józy” 3:0. W drugiej serii gier Bór musiał uznać wyższość spadkowicza z Klasy Okręgowej – Wisły Dziecinów (1:5).
  • Drużyna z Reguta po raz czwarty wylosowała Józefovię w rozgrywkach Pucharu Polski w XXI wieku. W 2002 roku II rundzie Bór wygrał 5:2, w 2007 roku 2:1 w I rundzie zwyciężyła Józefovia, a w 2015 roku mecz III rundy się nie odbył – zespół z gminy Celestynów oddał mecz walkowerem.

JÓZEFOVIA (5. miejsce w Lidze Okręgowej)

• Józefovia po dwóch kolejkach ma na swoim koncie 4 punkty. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego wygrali z Bugiem Wyszków 3:2 i zremisowali bezbramkowo z Legionovią II Legionowo, przerywając serię 14 ligowych meczów z rzędu z co najmniej jedną straconą bramką.
  • W XXI wieku Józefovia 10-krotnie mierzyła się w Pucharze Polski z przedstawicielami powiatu otwockiego. W 7 przypadkach zwycięsko wychodzili józefowianie.

• Po raz ostatni Bór Regut podejmował I zespół Józefovii w rundzie wiosennej sezonu 2015/16. Po 5 meczach bez zwycięstwa Józefovia sięgnęła po bezcenny komplet punktów. Wygrana 1:0 po bramce Rafała Wargockiego miała dla Józefovii podwójne znaczenie - nie dość, że zepchnęła jednego z rywali o utrzymanie do A klasy, to sama przedłużyła swoje nadzieje o pozostaniu w „okręgówce”.

W środowy wieczór naprzeciw siebie staną józefowskie rezerwy i KS Halinów. Stawką spotkania awans do IV rundy. Początek spotkania o 20:00 przy Dolnej 19 w Józefowie.

JÓZEFOVIA II (14. miejsce w A klasie)

• Ligowy początek piłkarzy trenera Sławomira Więckusa nie należał do udanych. Na „dzień dobry” Józefovia zanotowała porażki 0:3 z Borem Regut i 2:3 z Wilgą II Garwolin. Po raz ostatni rezerwy rozpoczęły ligę od dwóch przegranych w sezonie 2012/13 (3:4 z Victorią II Sulejówek i 1:4 z Koroną Góra Kalwaria).
  • W XXI wieku rezerwy 4-krotnie zaszły do III rundy i tylko 2 razy awansowały do IV rundy okręgowego Pucharu Polski. W sezonie 2013/14 rezerwiści w III rundzie wyeliminowali KS Glinianka (2:0), a w ubiegłorocznej edycji 4:1 z Piorunem Warszawa.

KS HALINÓW (6. miejsce w Lidze Okręgowej)

• Beniaminek Klasy Okręgowej udanie wszedł w sezon. Na dobry początek halinowianie zagrali na remis z Polonią II Warszawa (2:2), i zanotowali wyjazdowe zwycięstwo z Naprzodem Stare Babice (3:2).
  • W krótkiej historii występów w Pucharze Polski (od 2013 roku) piłkarze KS Halinów nie mogli przebić „ściany” jaką stanowiła II runda. Udało się to dopiero w ubiegłorocznej edycji. Po wygranych 3:0 (wo) ze Spartą Marki , 9:2 z KS II Wesoła, 4:0 z Rozwojem Warszawa, zespół odpadł dopiero w V rundzie, po karnych z IV-ligową Mszczonowianka (3:3 k. 4:5).

• Ostatni mecz Józefovii II z KS Halinów zakończył się blamażem. Po bramkach Kacpra Banaszka, Daniela Gomulskiego, Mateusza Wieczorka i dublecie Damiana Bąka halinowianie wygrali 5:0.

DARCZYŃCA
PARTNER TECHNICZNY