Pociski Ernesta na wagę zwycięstwa

To co pomiędzy 67. a 69. minutą zrobił Ernest Zęgota na stałe zapisze się w pamięci sympatyków Józefovii. Kluczowym momentem wygranego 4:2 spotkania 3. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej z Wichrem Kobyłka były dwa przepiękne trafienia 23-letniego pomocnika. Ponadto na listę strzelców wpisali się Mateusz Trąbiński oraz Robert Rokicki. Dla przyjezdnych z Kobyłki trafiali Jan Szulkowski i Patryk Kędziora.

Trener Damian Politańskie nie zdecydował się na żadne korekty w wyjściowym składzie, posyłając na plac trzeci raz z rzędu boju tą samą jedenastkę. Z kapitańską opaską na ramieniu ponownie wystąpił obrońca Mikołaj Adamiak.

Po upływie 5 minut gapiostwo józefowskiej defensywy mógł wykorzystać Krystian Hargot. Piłkarz przyjezdnych przegrał jednak pojedynek z józefowską ostatnią instancją Patrykiem Przybyszem. W 11. minucie drużyna znad Świdra wyszła na prowadzenie. Jakub Piotrzkowicz posłał dokładne dośrodkowanie, a skutecznym strzałem głową popisał się Mateusz Trąbiński.

Radość Józefovii trwała raptem… kilkadziesiąt sekund. Brak koncentracji w szeregach józefowian, po podaniu Hargota, płaskim strzałem wykorzystał Jan Szulkowski.

Goście kolejną okazję przeprowadzili w 15. minucie. Bez przyjęcia z linii szesnastego metra uderzył Kamil Boguszewski, ale dobrze rzucił się Przybysz, który złapał futbolówkę. Z kolei Józefovia blisko drugiego trafienia była w 35. minucie gry. Tobiasz Filochowski zagrał płaskie podanie w światło bramki ze skraju pola karnego, ale sunący wślizgiem Marcin Makulec, nie sięgnął piłki. Interweniować musiał bramkarz Wichru Cezary Duda, który końcami palców uchronił zespół przed stratą bramki.

Filochowski ponownie zatrudnił Dudę w 56. minucie. Strzał z dystansu zawodnika Józefovii pewnie wyłapał golkiper z Kobyłki. Kilka minut później gospodarze chcieli zaskoczyć Wicher krótkim rozegraniem rzutu rożnego. Mocny strzał posłał Piotrzkowicz, ale bramkarz skutecznie powstrzymał bocznego obrońcę Józefovii. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego dominowali, ale to Wicher wyszedł na prowadzenie. W 60. minucie z zagraną przez rywala piłką minął się Adrian Gapczyński, a szans Przybyszowi nie dał Patryk Kędziora.

Prowadzenie drużyny z Kobyłki utrzymało się do 66. minuty. Z akcją środkiem boiska ruszył Ernest Zęgota i pięknym uderzeniem z ponad 25 metrów tuż pod poprzeczką dał „Józie” wyrównanie. Bramkarz był bezradny!

Niespełna 2 minuty później Filochowski długo zwlekał na podanie w polu karnym, aż w końcu wycofał piłkę do nabiegającego Zęgoty, który przymierzył tuż sprzed „szesnastki”. Pomocnik Józefovii ponownie uderzył pod poprzeczkę wprowadzając kibiców i zespół Józefovii w niepohamowaną radość. Szaleństwo!

Dwa piękne trafienia Zęgoty kompletnie rozbiły Wicher. W kolejnych minutach atakowali piłkarze znad Świdra. W 75. minucie ładną indywidualną akcją popisał się rezerwowy Michał Nowowiejski, który zszedł z piłką na lewą nogę i huknął z linii pola karnego. Ze skuteczną interwencją zdążył jednak bramkarz. 10 minut później musiał go wesprzeć obrońca. Dominik Dukalski wbiegł w pole karne, kopnął w kierunku bramki, ale Bartłomiej Babiarz wślizgiem wyręczył golkipera.

Jeszcze w doliczonym czasie gry Józefovia egzekwowała rzut rożny. W pole karne piłkę posłał Zęgota, a tam najwyżej wyskoczył Robert Rokicki. Doświadczony pomocnik „Józy” świetnym strzałem głową ustalił wynik na 4:2, a Ernest Zęgota do dwóch trafień dołożył asystę.'

Po przeciętnej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie piłkarze trenera Damiana Politańskiego pokazali charakter. A Ernest Zęgota pokazał, że piękne trafienia ze sparingów potrafi przełożyć także na ligę. Postawa „Erniego” i jego kolegów sprawiła, że Józefovia awansowała z 5. na 4. pozycję. Józefovia, KTS Weszło, Dąb Wieliszew i OKS Otwock to jedyne zespoły, które nie zaznały goryczy porażki w bieżącym sezonie „okręgówki”.

JÓZEFOVIA 4:2 (1:1) WICHER KOBYŁKA

BRAMKI: Trąbiński 11', Zęgota 66', 69', Rokicki 90'+2 - Szulkowski 12', Kędziora 60'

SKŁAD: Przybysz - Piotrzkowicz (66' Blechman), Ognicha, Adamiak, Gapczyński - Filochowski, Macioszek, Jacquet (66' Rokicki), Zęgota (90'+3 Rowicki), Makulec (72' Nowowiejski) - Trąbiński (72' Dukalski)

TRENER: Politański