Po kilka goli do Lesznowoli

Liga okręgowa nie zwalnia tempa. W środę józefowianie byli lepsi od Okęcia Warszawa, a już w 27 maja (sobota) o godz. 16:00 zmierzą swoje siły w Nowej Woli z FC Lesznowolą.

Walcząca o utrzymanie FC Lesznowola z 26 punktami zajmuje 14 miejsce w tabeli, ale do jedenastego Milanu traci jedynie 4 punkty. Piłkarze z Lesznowoli poprawili grę na własnym boisku. Ostatni domowy mecz z Naprzodem Brwinów zremisowali 1:1, a wcześniej wygrywali u siebie z Promykiem Nowa Sucha (5:1), SEMP-em Ursynów (2:1) i Okęciem Warszawa (4:2). Kibiców klubu z okolic Piaseczna nie cieszy na pewno postawa defensywy, bowiem w każdym z ostatnich 7 spotkań drużyna FC Lesznowoli traciła przynajmniej jedną bramkę. W ostatniej kolejce klub musiał uznać wyższość rezerw Pogoni Grodzisk przegrywając 1:3

Józefovia wygrywając z Okęciem kontynuuje serię 9 spotkań bez porażki. Niestety klub znad Świdra dotkają problemy związane z kontuzjami. Meczu w Teresinie nie dokończył Łukasz Poszalski, a spotkanie z Okęciem przedwcześnie zakończyli Bartłomiej Bakuła oraz Mateusz Wojda.

Jesienią Józefovia okazała się lepsza od FC Lesznowoli. W zakończonym 4:1 spotkaniu bramki zdobyli: Robert Warakomski, Robert Rokicki, Daniel Trzepałka i Arkadiusz Przybysz. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Rafał Gajowniczek.

HISTORIA SPOTKAŃ LIGOWYCH W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2016/17
Józefovia Józefów 4-1 FC Lesznowola

Wcześniej, tego samego dnia, o godzinie 12:00 na stadionie przy ul. Dolnej mecz rozegrają rezerwy Józefovii. Ich rywalem będzie PKS Radość, który jeszcze niedawno z pierwszym zespołem „Józy” wielokrotnie mierzył się w Derbach Linii Otwockiej.

PKS Radość w tym sezonie zdobył 38 punktów i nadal ma szansę zająć drugie miejsce dające awans do ligi okręgowej. Warto jednak pamiętać, że PKS po meczu z naszymi rezerwami czeka jeden mecz pauzy. Aktualnie klub z Wawra traci do zajmującej 2 pozycję Wisły Maciejowice tylko 4 oczka. Ostatnie 3 mecze warszawskiego zespołu zakończyły się wygranymi. Szczególnie ważne dla podopiecznych Mateusza Chmielewskiego było zwycięstwo 1:0 z bezpośrednim rywalem do awansu – Wisłą Maciejowice. W poprzedniej kolejce PKS Radość ograł u siebie 5:1 Snajpera Sośninka.

Józefovia II Józefów do końca sezonu będzie się mierzyła z rywalami z górnej części tabeli. W ten weekend czeka ich pojedynek z trzecim PKS-em, następnie rozegrają mecz z liderem – Mazurem II Karczew, a na koniec z dwoma Wisłami - aktualnym wiceliderem z Maciejowic oraz z klubem Dziecinowa, który zajmuje 6 pozycję. Wiosną zawodnicy „Dwójki” podobnie jak pierwszy zespół grają dobrze w obronie, o czym świadczy tylko 9 straconych bramek (tyle samo co Wisła Maciejowice) Piłkarze trenera Łukasza Trzaskowskiego w ostatniej kolejce wygrali z outsiderem ligi – KS Sobienie Jeziory 2:1.

W rundzie wiosennej PKS Radość wygrał 1:0 w pojedynku z rezerwami Józefovii. Zwycięskiego gola zdobył z rzutu karnego były gracz „Józy” – Kazimierz Grotte.

HISTORIA SPOTKAŃ LIGOWYCH W OSTATNICH 10 SEZONACH

A klasa, Sezon 2009/10
Józefovia II Józefów 1-3 PKS Radość
PKS Radość 6-0 Józefovia II Józefów