Piłkarska sobota na Dolnej 19!

W sobotę o 12:00 w Józefowie podopieczni trenera Damiana Politańskiego zmierzą się z zespołem Piasta Piastów. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

Piłkarze gości ubiegłoroczne ligowe rozgrywki zakończyli na pozycji wicelidera. Po 12 kolejkach tego sezonu gracze trenera Marka Kaflika plasują się na 10 miejscu. W ostatniej kolejce Piast nie dał rady Gromowi Warszawa przegrywając u siebie 0:2. Piłkarze z Piastowa, aby ze spokojem utrzymać się w lidze muszą poprawić grę na wyjazdach. Piast nie potrafi wygrać na boiskach rywali od 9 ligowych spotkań. Ostatnia wyjazdowa wygrana miała miejsce w Laskach, gdzie „Piastunki” wygrały 7:0 z miejscowym Rysiem (6 maja 2017).

Ubiegłotygodniowy mecz w Warszawie z Przyszłością Włochy (1:2) był pierwszą przegraną w stolicy od pięciu ligowych spotkań. Porażka z warszawskim zespołem sprawiła, że Józefovia spadła z 2 na 4 miejsce w tabeli ligi okręgowej. W meczu z Piastem „Józa” ma szansę przedłużyć passę 6 ligowych spotkań domowych bez porażki. Co ciekawe ostatnie 9 ligowych meczów u siebie Józefovia zakończyła z przynajmniej jednym strzelonym golem.

Kwietniowe spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami zakończyło się wygraną 3:0 dla Józefovii. Do siatki trafiali Mateusz Wojda oraz Marcin Makulec. Trzeciego gola strzelił jeden z graczy Piasta, który skierował piłkę do własnej siatki.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2016/17
Piast Piastów 3-0 wo Józefovia Józefów (na boisku 2-1)
Józefovia Józefów 3-0 Piast Piastów

Zaraz po meczu pierwszego zespołu na boisko przy Dolnej wybiegną jedenastki rezerw Józefovii oraz PKS-u Radość. Początek derbowego spotkania o godzinie 14:00.

Zawodnicy z Radości w tym sezonie nie przegrali ani jednego spotkania na wyjeździe. PKS wygrał w Wólce Mlądzkiej (4:2), w Dziecinowie (2:1) oraz zremisował w Pilawie (2:2) i w Wiązownie (3:3). „Parafialni” z 18 punktami zajmują 4 miejsce w tabeli, ale do 2 pozycji premiowanej awansem brakuje im 5 punktów. W ostatniej kolejce PKS Radość zremisował 0:0 z OKS-em Otwock.

Józefovia przegrała w poprzedniej kolejce 1:6 z Wisłą Dziecinów. Ta porażka oraz przyznany walkower OKS-owi Otwock w meczu z Polonią II spowodował spadek na 12 pozycję w tabeli. Rezerwy Józefovii nie wygrały żadnego z czterech spotkań z pierwszym zespołem PKS-u Radość. Jak będzie tym razem? Derby rządzą się własnymi prawami…

W poprzednim sezonie hat-trick Kazimierza Sielskiego nie wystarczył aby u siebie pokonać PKS, który zwyciężył 5:3. Dla zespołu z Radości czterokrotnie trafił Mateusz Mućka, a jedną bramkę zdobył Wojciech Kociński.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

A klasa, Sezon 2009/10

Józefovia II Józefów 1-3 PKS Radość

PKS Radość 6-0 Józefovia II Józefów