Pewne pucharowe zwycięstwo józefowian

W kolejnej rundzie forBET Mazowieckiego Pucharu Polski (Warszawa) po raz kolejny ujrzeliśmy pierwszy zespół Józefovii występujący jako rezerwy. Zespół znad Świdra zwyciężył 9:1 z a-klasową Jednością Żabieniec i zameldował się V rundzie pucharowych rozgrywek. Hattrickiem popisał się Jan Wojtasik, dublet ustrzelili Tobiasz Filochowski i Maciej Kruszewski, a po golu dołożyli Maciej Malinowski i Ignacy Ognicha.

Wynik w 9. minucie mocnym uderzeniem zza pola karnego otworzył Tobiasz Filochowski. Pięć minut później Maciej Malinowski podwyższył wynik uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po upływie półgodziny gry Filochowski miał na swoim koncie dublet. Wracający do formy po kontuzji zawodnik kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego nie dając szans żabienieckiemu golkiperowi. Jeszcze przed przerwą bramkę na 4:0 wbił wychowanek Józefovii Ignacy Ognicha.

W przerwie trener Damian Politański dokonał kompletu siedmiu zmian, a na boisku pojawili się między innymi Jan Wojtasik i Maciej Kruszewski, którzy podzielili się pięcioma trafieniami. "Wojtas" popisał się świetnym wykończeniem akcji już w kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy, a ponadto dołożył trafienia w 58. i 84. minucie rywalizacji. Z kolei "Kruchy", niczym wytrawny lis pola karnego, wiedział gdzie się ustawić w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Jedności w 70. i 88. minucie, ustalając wynik na 9:1.

Kolejnym rywalem józefowian będzie inny przedstawiciel warszawskiej A klasy - PRO Warszawa. Mecz V rundy zaplanowano na środę 13 września.

JÓZEFOVIA II 9:1 (4:0) JEDNOŚĆ ŻABIENIEC

BRAMKI: Filochowski 9', 31', Malinowski 14', Ognicha 43', Wojtasik 47', 58' 84', Kruszewski 70', 88' - Pierściński 60'

SKŁAD: Baczewski - Turowicz (46' Pawlak) Malinowski, Uthke-Nowak (46' Adamiak), Blechman (46' Wojtasik), Filochowski, Pietrusiewicz (46' Nowakowski), R. Macioszek (46' Jacquet), Macioszek, Migas (46' Okleka) - Ognicha (46' Kruszewski)

TRENER: Politański