Pewna wygrana w meczu kolejki

Józefovia wygrała 3:1 ze KS Teresin w hitowym meczu 17. kolejki Ligi okręgowej. Bramki dla wicelidera z Józefowa zdobyli: Andrej Karbowski, Maciej Żaczek i Dominik Dukalski. Dla trzecich w tabeli gospodarzy z rzutu karnego strzelił Kamil Bartosiewicz.

W pierwszym kwadransie żaden z zespołów nie stworzył sobie klarownej okazji na zdobycie gola, jednak nie brakowało walki w środku pola. Pierwsi prowadzenie objęli zawodnicy trenera Damiana Politańskiego w 28 minucie. Tobiasz Filochowski posłał piłkę z rzutu rożnego prosto w pole karne. Do główki najwyżej wyskoczyli dwaj stoperzy: Mikołaj Adamiak oraz Andrej Karbowski. Piłkę do bramki skierował jednak białoruski obrońca, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach Józefovii. W 36. minucie Józefovia podwyższyła dwubramkowe prowadzenie. Kolejny debiutant - Maciej Żaczek wykończył otwierające podanie Karola Kopcia umieszczając piłkę w siatce. W 41. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla gości za faul na Danielu Trzepałce. Mocny strzał ze stojącej piłki oddał Filochowski, lecz uderzenie okazało się niecelne. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Tobiasz Filochowski zagrał Żaczkowi do boku, ten z powrotem podał do bocznego obrońcy. Strzał Filochowskiego ciałem zatrzymał teresiński defensor, wyręczając tym samym golkipera.

Po upływie dwóch minut drugiej połowy Dominik Dukalski strzelił bramkę na 3:0. Atakujący "Józy" wykorzystał płaskie zagranie Macieja Żaczka, uderzając pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez bramkarza gospodarzy. W 54. minucie Filochowski posłał dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Roberta Rokickiego, ale futbolówka po uderzeniu stojącego przy bliższym słupku kapitana obiła poprzeczkę. Niecałe dziesięć minut później KS Teresin miał pierwszą groźną sytuację. Bramkarz wybił piłkę z pola bramkowego, jeden z piłkarzy gospodarzy zagłówkował do kolegi, którego mocny płaski strzał minął lewy słupek bramki. Chwilę później zawodnik z Teresina nie wykorzystał ładnej wrzutki z lewej strony boiska. Piłka po strzale głową z daleka minęła bramkę Patryka Przybysza. W 75. minucie golkiper wykonał ładną obronę i zatrzymał strzał Dukalskiego skierowany w prawy dolny róg bramki. Chwilę później Karol Kopeć wbiegł w pole karne, odebrał podanie od Adamiaka i oddał mocne uderzenie, jednakże piłka minęła celu. W 79. minucie sędzia przyznał piłkarzom z Teresina rzut karny bowiem jeden z naszych piłkarzy dopuścił się faulu we własnej „szesnastce”. Kamil Bartosiewicz wziął rozbieg i przechytrzył Patryka Przybysza uderzając bliżej prawego słupka. Moment po stracie gola józefowianie wyprowadzili kontrę, którą minimalnie niecelnym strzałem zakończył Żaczek. W samej końcówce meczu dwóch dogodnych okazji na bramkę kontaktową nie wykorzystali zawodnicy trenera Adama Warszawskiego. Najpierw skrzydłowy z Teresina wystawił piłkę partnerowi, lecz jego okazję powstrzymał Przybysz, który pewnie złapał piłkę. Następnie nasz golkiper zaprezentował pokaz bramkarskich umiejętności. Wspaniale rzucił się, aby zablokować pocisk sprzed pola karnego, który zmierzał tuż przy słupku do siatki.

Zwycięstwo z KS Teresin oznacza, że po 17. kolejkach Ligi okręgowej Józefovia Józefów ma na swoim koncie 42 punkty. Status quo zostało więc utrzymane. Liderująca Akademia Piłkarska Żyrardów ma nad piłarzkami znad Świdra dwa oczka przewagi. W sobotę o 11:00 józefowianie zagrają mecz na swoim obiekcie, by o komplet punktów walczyć z Naprzodem Stare Babice.

KS TERESIN 1:3 (0:2) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: Karbowski 23', Żaczek 36', Dukalski 48'

SKŁAD: P. Przybysz - Filochowski, Karbowski (ż), Adamiak, Orowiecki (68' Rogowski) - Żaczek (90' Makulec), Zęgota (72' Czapkowski), Kopeć (85' Boniec), Rokicki (ż), Trzepałka (76' Kucharski) - Dukalski (90'+1 Napieraj)