Ostatni tegoroczny wyjazd

W sobotnie Święto Niepodległości, 11 listopada w ramach 16. kolejki IV Ligi Józefovia uda się do Mińska Mazowieckiego na rywalizację z miejscową Mazovią. Początek ostatniego wyjazdowego spotkania w tym roku o godzinie 13:00.

MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI (8. miejsce, 27 punktów)

• Oczekiwania kibiców wicemistrza poprzedniego sezonu IV ligi były wyższe. W tegorocznej rundzie jesiennej podopieczni trenera Piotra Rzepki 8-krotnie wygrali, 3 razy zremisowali i w 4 przypadkach schodzili z boiska pokonani. W ostatnich 5 meczach ligowych mińszczanie zwyciężyli z Mazurem Karczew 3:1, ulegli Mszczonowiance 3:6, pokonali Drogowca Jedlińsk 6:1, zremisowali 2:2 z Hutnikiem Warszawa, a w miniony weekend wygrali 3:2 w starciu z Sokołem Serock.
  • „Maza” nie przegrała u siebie od 16 spotkań (13 zwycięstw i 3 remisy). Ostatnim rywalem, który zwyciężył przed mińską publicznością był KS CK Troszyn (3:1). Drużyna spod Ostrołęki dokonała tego w październiku zeszłego roku.
  • W barwach klubu z Mińska Mazowieckiego można znaleźć kilku doświadczonych zawodników, którzy w przeszłości mieli okazję występować w ekstraklasie. Najwięcej występów w polskiej elicie ma Łukasz Broź. Obrońca, który reprezentował takie kluby jak Widzew Łódź, Legia Warszawa i Śląsk Wrocław ma na swoim koncie 250 spotkań w ekstraklasie. Miłosz Przybecki wystąpił łącznie w 95 meczach ekstraklasy w barwach Polonii Warszawa, Zagłębia Lubin, Pogoni Szczecin i Ruchu Chorzów. Wojciech Trochim zagrał 42 razy na najwyższym poziomie rozgrywkowym w takich zespołach jak Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Sandecja Nowy Sącz. 30 meczów w ekstraklasie w koszulce Górnika Zabrze rozegrał z kolei Dominik Sadzawicki, a Pawło Ksionz, z 11 meczami w polskiej ekstraklasie jako gracz Sandecji, może poszczycić się także 243 występami w ukraińskiej elicie.

JÓZEFOVIA (12. miejsce, 16 punktów)

• Po porażce 0:2 z Wisłą II Płock, zespół znad Świdra punktował w 4 kolejnych meczach. Drużyna trenera Damiana Politańskiego zremisowała 1:1 z Marcovią Marki, następnie po bezbramkowym remisie podzieliła się punktami z Ursusem Warszawa, zwyciężyła 2:1 w derbowym starciu z Mazurem, a w poprzedniej serii gier sprawiła niespodziankę remisując 1:1 z Mszczonowianką. Bilans józefowian to 4 wygrane, 4 remisy i 7 przegranych.
  • Józefovia po raz drugi w historii występów w IV lidze zanotowała serię 4 meczów z rzędu bez porażki. Piłkarze z Józefowa powtórzyli rekordowy wyczyn z roku 2013, w którym w 4 kolejnych spotkaniach zremisowali 1:1 z Mazowszem Grójec, pokonali Energię Kozienice 4:2, zremisowali 1:1 z Victorią Sulejówek i zwyciężyli 4:1 nad Wilgą Garwolin.
  • W ostatnich 4 latach w 3 przypadkach Józefovia nie strzeliła gola w ostatnim wyjazdowym meczu rundy jesiennej. W 2019 roku uległa 0:1 Wildze Garwolin, rok później 0:3 Mazurowi, w 2021 zremisowała 0:0 z PKS Radość, a w zeszłym roku przełamała się wygrywając 3:2 w Skórcu z Naprzodem.

Relacja i wynik na żywo z meczu Mazovia Mińsk Mazowiecki - Józefovia na regiowyniki.pl

Tego samego dnia o ligowe punkty powalczą zawodnicy rezerw Józefovii. Ich przeciwnikiem w 13. kolejce Expressdruk Klasy A będzie Brychczy Warszawa. Spotkanie z beniaminiek zaplanowano na sobotę 11 listopada o 12:00 w Józefowie.

JÓZEFOVIA II (5. miejsce, 18 punktów)

• 5 wygranych, 3 remisy i 4 porażki – tak prezentuje się ligowy bilans józefowskich rezerw. W ostatnich 5 meczach piłkarze zanotowali następujące rezultaty: 3:1 z Orłem Parysów, 0:3 z KS Glinianką (walkower, na boisku 3:3), 1:2 z Targówkiem Warszawa, 1:0 z AKS Zły Warszawa i 0:4 z Eskadrą Warszawa.
  • Ubiegłotygodniowa porażka jest najwyższą w tym sezonie i najwyższą od ostatniej serii gier poprzedniej kampanii, w której „Dwójka” przegrała 0:8 z ówczesnym mistrzem Deltą Warszawa. Po raz pierwszy od tego meczu Józefovia II nie zdobyła choćby 1 bramki.

BRYCHCZY WARSZAWA (9. miejsce, 13 punktów)

• W ostatnich 5 meczach beniaminek zwyciężył tylko 1 raz – 6:5 z innym warszawskim zespołem EsKadrą. Pozostałe spotkania zakończyły się remisem 1:1 z AKS Zły oraz porażkami 0:1 z Drukarzem II Warszawa, 1:3 z Victorią II Sulejówek i 0:3 z Mazurem II Karczew.
  • Brychczy z bieżących rozgrywkach zwyciężył w 4 spotkaniach, 6 razy zaznał goryczy porażki, a w 1 przypadku zanotował remis. Tylko Vulcan i Eskadra, w tym sezonie nie podzieliły się punktami.

MECENASOWIE SPORTU
SPONSOR GŁÓWNY AKADEMII MLKS JÓZEFOVIA